
Komentarze
- Zmiany w stawkach podatku od nieruchomości na 2026...
Wrzucenie wszystkich prowadzących działalność gospodarczą do jednej stawki podatku od nieruchomości,...
- eSPe - Zmiany w stawkach podatku od nieruchomości na 2026...
Przepraszam, ale 10 złotych miesięcznie to raptem jeden Hotdog + picie. Rozumiem irytację, ale nie p...
- Yato - Zmiany w stawkach podatku od nieruchomości na 2026...
proszę podać jeszcze ile wynosi karanie tych co prowadzą działalność gospodarczą. Niewinne 7 % wg. s...
- svk - Zmiany w stawkach podatku od nieruchomości na 2026...
Zgodzę się, to tylko 4,41 rocznie, ale jeżeli to przemnożymy przez 10 lat, to już mamy 44,10. Przez ...
- Yato - Zmiany w stawkach podatku od nieruchomości na 2026...
W ubiegłym roku nie było zmiany podatku od nieruchomości, więc korekta obejmuje 2 lata. Czy 7 groszy...
- Admin iledzisiaj.pl
Zatopiony Radzyń |
| sobota, 13 kwietnia 2013 18:06 | |||
Już dawno nie widzieliśmy tak szerokiej rzeki Białki, która miejscami występuje nawet ze swojego koryta. W nocy z 11 na 12 kwietnia br. jej silny nurt zaczął podmywać powstały niedawno „Bulwar nad Białką” i gdyby nie szybka reakcja służb porządkowych i układane przez nich worki z piaskiem, kto wie jakby się to skończyło. Nie lepiej jest na radzyńskich ogródkach działkowych przy ulicy Międzyrzeckiej, które w większości zalane są wodą. Powodów do radości nie mają także rolnicy, ich pola już dawno powinny być zaorane i zasiane, a stojąca na nich woda uniemożliwia wiosenne prace. Nawet „suchy” staw przy radzyńskim pałacu przestał być suchy, a wiele piwnic zostało zalanych. Pocieszeniem dla nas niech będzie fakt, iż zima już daleko odeszła i raczej nie wróci, a znawcy pogodowi zapowiadają krótką wiosnę i długie lato.
|






Komentarze
Po pierwsze. Proponuję wprowadzenia do stałego kalendarza imprez sportowych w Radzyniu, małego maratonu organizowanego z wykorzystaniem ścieżki rowerowej. Start i metę proponuję umieścić na Grobli Paradnej, a pełna pętla liczyłaby coś z 6,5km dla dorosłych, lub coś ze 3km przy pętli w jedną ze stron, dla dzieci szkolnych. Organizacyjnie MOSiR powinien sobie z tym poradzić. Myślę że powinno to zastąpić biegi uliczne organizowane ulicami centrum miasta, co jest znacznym utrudnieniem. Może to być w przyszłości nawet impreza ogólnokrajowa lub nawet więcej.
Druga sprawa. Uważam, że ścieżka rowerowa też powinna mieć swojego patrona. I tu nie chcę narzucać jakiś nazwisk czy też zdarzeń, jednak myślę, że powinniśmy dla niej jakąś nazwę przypisać.
Chyba nie wyskoczyłem za bardzo przed szereg!
Jeżeli chodzi o nazwę dla ścieżki rowerowej, podtrzymuję swoją opinię, że jest potrzebna.. Zgłaszam swoją propozycję, czego miałem nie czynić, TRASA W-Z !!! Wschód - Zachód, aby nie było podtekstów w myśleniu.