Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 czerwca 2026 imieniny: Pauliny, Tomasza

Prace nad mostem ruszyły! Budowa zaczęła się w ROK-u

Aleksandra Kata   
wtorek, 19 lutego 2013 08:00

Tak powstawał most pomiędzy pokoleniamiRadzyński Ośrodek Kultury był gospodarzem spotkania inaugurującego projekt "Most pokoleniowy".

Tylko dzięki jego przestronnym przestrzeniom zmieścili się wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście - łącznie było nas blisko pięćdziesiąt osób! Jest nam niezmiernie miło, że w tym ważnym dla nas momencie gościliśmy przedstawiciela władz powiatowych, pana wicestarostę Mariusza Skoczylasa oraz dyrektora ROK - u, pana  Zbigniewa Wojtasia.

W krótkim wystąpieniu Magdalena Zylik, jedna z inicjatorek "Mostu pokoleniowego",  przedstawiła główne cele projektu: budowanie współpracy międzypokoleniowej, poszukiwanie wspólnego języka i odpowiadanie na trudności występujące w dialogu miedzy seniorami a młodzieżą Radzynia Podlaskiego.

Przedstawiciele Gimnazjum nr 2 i Uniwersytetu Trzeciego Wieku - Elżbieta Żukiewicz i Dariusz Gałan w swoich wystąpieniach dali wyraz obawom i nadziejom, jakie towarzyszą uczestnikom projektu.  Co ważne - obydwoje podkreślali korzyści, jakie płyną ze współpracy między ludźmi bez względu na wiek: kiedy można czerpać zarówno z energii i entuzjazmu, jak i doświadczenia. 

Symbolicznym momentem było wspólne budowanie mostu: na płótnie każdy z uczestników odcisnął symboliczną cegłę, która stała się fragmentem mostu miedzy pokoleniami. 

Więcej o wpólnym projekcie znajdziecie na stronie: http://mostpokoleniowy.blogspot.com/

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Kolekcjonerskie karty hokeistów
Kolekcjonerskie karty hokeistów
wtorek, 16 czerwca 2026
noimage
USŁUGI BRUKARSKIE
niedziela, 14 czerwca 2026
Dzwonek do drzwi
Dzwonek do drzwi
poniedziałek, 15 czerwca 2026