Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyńscy lekarze chcą przejąć szpital

Mariusz Szczygieł   
środa, 23 maja 2012 12:16

Szpital w Radzyniu PodlaskimRadzyńscy lekarze chcą przejąć i samodzielnie poprowadzić swój szpital. Kilka dni temu złożyli do starosty list intencyjny w tej sprawie.

Pod listem podpisało się około 50 członków Związku Zawodowego Lekarzy przy SPZOZ w Radzyniu Podlaskim, którzy zaproponowali, że założą spółkę pracowniczą i przejmą radzyńską placówkę.

- To są na razie życzenia lekarzy. Przyglądamy się w tej chwili temu, czy jest prawnie możliwe żeby jedna grupa zawodowa dokonywała takiej prywatyzacji pracowniczej. Do tej pory wszystkie formuły prywatyzacji pracowniczej, jakie były przeprowadzane, polegały na tym, że każdy pracownik miał określoną ilość akcji. To, że później część pracowników zbywała te akcje na rzecz innych, to już nie jest ten problem - wyjaśnił starosta Lucjan Kotwica.

- Na razie mamy tylko list intencyjny. Nie ma żadnych szczegółów odnośnie tego, jak miałoby się to odbywać i jak miałoby to funkcjonować - czy byłby to jeden szpital, czy ileś oddziałów funkcjonujących obok siebie. Jeżeli miałoby to tak funkcjonować - nie będzie to miało żadnej akceptacji - zaznaczył Kotwica.

29 maja odbędzie się posiedzenie komisji zdrowia, na której zostanie przedstawiona propozycja lekarzy pracujących w SPZOZ w Radzyniu. Temat szpitala będzie na pewno jeszcze często powaracał, ponieważ nowa ustawa o działalności leczniczej zmusza samorządy do podjecia decyzji, czy od przyszłego roku chcą zarządzać szpitalami (i pokrywać ich straty), czy przeprowadzą proces komercjalizacji placówek. 

 

Komentarze  

 
#1 RE: Radzyńscy lekarze chcą przejąć szpitalbob 2012-05-23 14:33
Fajnie, w końcu ktoś spłaci szpitalne długi :lol: chyba, ze w swej pazerności lekarze o tym "zapomnieli" :lol:
 
 
#2 szpitalbolo2 2012-05-25 22:45
:lol: najpierw to niech sobie wybudują lub kupią na własnosć tak jak to zrobił dr.t.jakliński.druga sprawa to czy bendą brać łapówki jak go zdobendą. :oops:
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.