Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rada Miasta poparła protest TV Trwam

poniedziałek, 02 kwietnia 2012 06:30

TV TrwamNa marcowej (30.03) sesji Rady Miasta radni opozycyjni, idąc w ślad za innymi samorządami, złożyli na ręce przewodniczącego Jacka Piekutowskiego pismo w sprawie nieprzyznania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym.

W stanowisku radnych czytamy: "Rada Miasta Radzyń Podlaski, będąc wyrazicielem woli wielu mieszkańców miasta, jak również wspierając głos innych samorządów w Polsce oraz licznych organizacji, instytucji i środowisk, wyraża stanowczy sprzeciw w związku z nieprzyznaniem Telewizji Trwam miejsca na tak zwanym pierwszym multipleksie cyfrowym.

Szczególny sprzeciw budzi zwłaszcza nieprzejrzystość procesu koncesyjnego. Podawane powody wyboru tych a nie innych nadawców, pominięcie stacji nadającej już niemal dekadę, mającej zaplecze techniczne i finansowe a także silne wsparcie setek tysięcy ludzi, nie znajdują w naszej ocenie uzasadnienia. Tym bardziej, że miejsca na multipleksie przyznano nadawcom dopiero startującym na tym rynku: nieposiadającym ani kapitału, ani majątku trwałego, ani doświadczenia na rynku medialnym.

Solidaryzujemy się też ze stanowiskiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która stwierdza, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej większości społeczeństwa. Uważamy, że wykluczenie stacji narusza zasadę pluralizmu i sprawiedliwości społecznej oraz równości wobec prawa i dyskryminuje katolików.

Trudno jest zrozumieć i zgodzić się na to, że ludzie z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, którzy w okresie przemian walczyli o wolne i pluralistyczne media chroniąc się przed represjami pod parasolem Kościoła Katolickiego teraz, gdy Polska jest wolna próbują ograniczać dostęp do katolickich mediów. Nie można się godzić, by ktokolwiek ograniczał Polakom wolność wyboru mediów, z których chcą czerpać informacje, wiedzę, czy budować swój światopogląd.

W związku z powyższym Rada Miasta Radzyń Podlaski domaga się sprawiedliwego traktowania wszystkich polskich mediów oraz respektowania prawa obywateli do swobodnego kształtowania poglądów. Zwraca się jednocześnie z apelem do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zrewidowanie postępowania koncesyjnego i uwzględnienie starań katolickiej Telewizji Trwam o miejsce na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej".

Po długich i burzliwych dyskusjach, dotyczących sensu poddawania stanowiska pod głosowanie, stosunkiem głosów 10 za, 0 przeciw, 5 wstrzymujących się, Rada Miasta wyraziła swoją opinię i przyjęła stanowisko dotyczące multipleksu i TV Trwam.

 

Komentarze  

 
#1 Bezrobotni ???WhoAmI 2012-04-02 08:16
Czy rada miejska nie ma się już czym zajmować?

Kościół katolicki już dawno powinien zostać oddzielony od państwa.
Ta decyzja pokazuje tylko jak bardzo nasi radni są zacofani teologicznie.
Albo zrobili to tylko dla tego: (no bo przecież jak zagłosuje przeciw to co ludzie powiedzą). Skoro nie ma telewizji ateistycznych, islamistycznych, czy nawet posuńmy się dalej satanistycznych, to niby dla czego mają być na multipleksie telewizje katolicki ?
Przecież to będzie jawna dyskryminacja.
Swoją drogą ciekawi mnie czy którykolwiek z radnych zadał sobie trud, aby pomyśleć nad tym i to przeanalizować.
Jestem pewien że ponad 98% zrobiła to na odwal się bo tak wypada.
A gdzie wasze zdanie i analiza całości ?
Jednym słowem mamy mało kreatywnych radnych którzy nawet sami nie wiedzą co myślą a co gorsza nawet nie wiedzą co robią.
 
 
#2 TV TRWAMMESJASZ_999 2012-04-02 10:08
a kto ten shit ogląda? radni juz nie maja co robić? popierajcie imperium Ojca Dyrektora i jego fundacje bedzie wiecej skandali na tle seksualnym.
 
 
#3 RE: Rada Miasta poparła protest TV Trwamkrytyk 2012-04-02 11:02
Mesjaszu, ja też myślę, że TV Trwam to shit, jednak znam wiele osób, które to oglądają - nie dlatego, że lubią, po prostu chcą znać wroga. To chyba lepsze niż krytykowanie bez wiedzy o tym, co się krytykuje.
 
 
#4 trwambolo2 2012-04-02 16:50
:P panowie radni do kosćioła to trzeba chodzić a NIE oglądać w telewizji.w karzdą niedzielę jest msza dla ludzi chorych i w starszym wieku ,a wam się już nie chce chodzić tylko lerzeć na kanapach i oglądać tatka R. :-x
 
 
#5 RE: Rada Miasta poparła protest TV Trwamkrytyk 2012-04-03 07:10
Bolo, popracuj nad ortografią, bo oczy cierpią.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.