Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Film o starym Radzyniu - "Dziadki-dziatkom" - nagrodzony na Kongresie UTW w Warszawie

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 20 marca 2012 07:55

Jakub Jakubowski i Dariusz GałanMiędzypokoleniowe współdziałanie Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia "Stuk-Puk" zostało dostrzeżone w konkursie „Seniorzy w Akcji. UTW dla społeczności".

Wręczenie nagród odbyło się w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury w Warszawie 19 marca 2012 r. podczas Kongresu UTW. Nagrody wręczał Przewodniczący Jury Konkursu, Szef Kancelarii Prezydenta RP - Jacek Michałowski oraz Prezeska Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" - Marta Białek-Graczyk. Konkurs powołany został z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Pokoleń. Jego celem było wskazanie najciekawszych inicjatyw kreowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku w całej Polsce.

Stworzenie filmu "Dziadki-dziatkom. Pamiętnik ze Starego Radzynia" zostało dostrzeżone wśród blisko 100 zgłoszeń na konkurs jako dobry przykład współdziałania międzypokoleniowego. Uroczystą ceremonię, w której statuetki i dyplomy odbierali kierownicy UTW, poprzedziły wystąpienia Pierwszej Damy RP - Anny Komorowskiej, Wicemarszałek Senatu RP - Marii Pańczyk-Pozdziej oraz Prezesa Rady Ministrów - Donalda Tuska.

Nagrodę dla radzyńskiego UTW odebrał jego kierownik - Dariusz Gałan, któremu w warszawskiej uroczystości towarzyszył Jakub Jakubowski ze stowarzyszenia "Stuk-Puk", pomysłodawca i współtwórca filmu "Dziadki-dziatkom". - Nagroda przyznana radzyńskiemu UTW sprawi, że w przygotowanie drugiej części filmu zaplanowane na 2012 rok, włożymy jeszcze więcej energii i zapału. Chcielibyśmy aby wypadła przynajmniej tak dobrze jak część pierwsza, choć nie będzie to łatwe - mówią twórcy filmu.

Jeśli chcecie włączyć się w tworzenie drugiej części filmu bądź to z własnymi opowieściami o starym Radzyniu, umożliwieniem kontaktu z osobami mającymi wspomnienia z dawnych lat, bądź też jakąkolwiek inną pomocą - w tym finansową - prosimy o kontakt drogą e-mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Uroczystość wręczenia nagród

Uroczystość wręczenia nagród

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.