Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 stycznia 2022 imieniny: Fabian, Sebastian

Czy pechowe skrzyżowanie doczeka się zmian?

piątek, 02 marca 2012 00:27

Pechowe skrzyżowanie ulic Bohaterów-KonstytucjiPodczas XVII sesji Rady Miasta, radny Piotr Skowron poruszył sprawę pechowego skrzyżowania ulic Bohaterów – Konstytucji 3 Maja, na którym bardzo często dochodzi do wypadków.

- 9 lutego na skrzyżowaniu ulic Bohaterów – Konstytucji 3 Maja doszło do kolejnego, bardzo groźnego wypadku. Według danych z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim w tym miejscu ilość wydarzeń można już liczyć w dziesiątkach. W odpowiedzi na sugestie i prośby mieszkańców chciałbym zapytać, czy istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia tego skrzyżowania? Przykładem może być położenie na drodze podporządkowanej progów zwalniających, lub ustawienie lepiej widocznych od zwykłych znaków wysięgników z bardzo widocznymi napisami STOP WYPADKI – mówił radny.

Jak podkreśla Skowron, kwestię konsultował już z naczelnikiem ruchu drogowego, który nie widzi żadnych przeszkód, aby to newralgiczne skrzyżowanie zabezpieczyć. Naczelnik potwierdził również, że każde działanie jest wskazane, jeśli służy uczestnikom ruchu drogowego.

- Ja przyjmuję Pana wniosek, tylko wie Pan, jeśli Pan naczelnik opowiada takie dyrdymały to niech powie czemu tam nie stanie patrol policji i nie popatrzy czy ktoś nie łamie w tym miejscu przepisów? Z czego biorą się te wypadki? Właśnie z nieprzestrzegania przez kierowców przepisów, tam stoi znak STOP, który mówi, że trzeba się zatrzymać. Najlepiej niech policja ruszy tyłek i pilnuje tych skrzyżowań. Aż się prosi, żeby policjant tam stanął i zbierał mandaty, przynajmniej Skarb Państwa by na tym zarobił. Aczkolwiek przekażę tą sprawę do odpowiedniej komisji, aby zastanowili się nad organizacją ruchu bo to nie jest tak , że ja sobie postawię znak bo ktoś mnie o to prosił, musi być to skonsultowane z policją, starostwem i jeśli zajdzie taka potrzeba to dokonamy zmian, które będą realne do realizacji - odpowiedział radnemu burmistrz Witold Kowalczyk.

 

Komentarze  

 
#1 Witek "prostaczek" Kowalczykkk 2012-03-02 10:26
"Najlepiej niech policja ruszy tyłek i pilnuje tych skrzyżowań. Aż się prosi, żeby policjant tam stanął i zbierał mandaty, przynajmniej Skarb Państwa by na tym zarobił."- co to za język?
 
 
#2 bogate słownictworzepek2 2012-03-02 11:40
to nasz ukochany burmistrz, wybrany w demokratycznych wyborach przez mieszkańców naszego miasta. Wybierzmy go na jeszcze jedną kadencję :-)
 
 
#3 RE: Czy pechowe skrzyżowanie doczeka się zmian?czarna mamba 2012-03-02 13:12
"Aczkolwiek przekażę tą sprawę do odpowiedniej komisji, aby zastanowili się nad organizacją ruchu bo to nie jest tak , że ja sobie postawię znak bo ktoś mnie o to prosił, musi być to skonsultowane z policją, starostwem i jeśli zajdzie taka potrzeba to dokonamy zmian, które będą realne do realizacji." - Cudne zdanie, rewelacyjne!!! :lol: I jeszcze wisienka na torcie : "tą". A merytoryczność argumentacji i kultura słowa powinny być oceniane poza wszelkimi kategoriami.
 
 
#4 Pechowe skrzyżowanie?niuniek 2012-03-02 14:55
Brawo Pan Burmistrz.Proszę zobaczyć co się dzieje w niedzielę(i nie tylko) na ulicy Wyszyńskiego.Niedziela jest dniem bezprawia za przyzwoleniem policji.
 
 
#5 Burmistrz znów się popisał słownictwemgkzm 2012-03-02 17:02
Oznaczenia skrzyżowania moim zdaniem nie budzą zastrzeżeń. Jedna uwaga jest taka, że jadąc ul Bohaterów od strony rynku widoczność z prawej strony w bardzo dużym stopniu ogranicza słup energetyczny. Powinien być natychmiast przeniesiony. Poza tym powinien być postawiony znak zakazuzatrzymywania się na zakręcie przy przychodni Sikorowej. Cały pas jezdni jest w tym miejscu często zastawiany i żeby ominąć samochody powstaje duże zagrożenie.
 
 
#6 Samokontrola wypowiedzi.George 2012-03-02 19:33
Sesja Rady Miasta powinna odbywać się i być prowadzona na pewnym poziomie merytorycznym i językowym.To co zaszokowało osoby wcześniej wypowiadające się w komentarzach,zaniepokoiło również mnie.Trzeba się kontrolować,co się mówi - bo to nie to miejsce,nie ten czas i nie pasuje do zajmowanego stanowiska.Mam nadzieję,że taka wpadka,z takim słownictwem więcej na Sesji Rady Miasta nie będzie miała miejsca.
 
 
#7 rozwiazaniedupa_1 2012-03-02 21:54
maja problem tam jest jedna rada więcej patroli i światła z kamera i wypadków nie ma a co ma burmistrz do jazdy niektórych użytkowników drogi szukacie nagonki do na polowanie idźcie
 
 
#8 Złe oznakowanie poziome123qwe 2012-03-02 22:07
Nie mogę zgodzić się z wypowiedzią gkzm, że skrzyżowanie jest oznakowane prawidłowo. Moje zastrzeżenia budzi przede wszystkim oznakowanie poziome, tj. wyznaczone pasy ruchu. Kiedy poruszamy się ul. Kościuszki w kierunku ul. Konstytucji 3 Maja, oznakowanie poziome sugeruje, że droga główna prowadzi w kierunku ul. Bohaterów, CZYLI W PRAWO A NIE NA WPROST. Pas do jazdy na wprost i do skrętu w lewo jest pasem, który jest dziwnie oddzielony. Poza tym, nie ma możliwości, aby dwa samochody zjeżdżające z drogi głównej w lewo jechały jednocześnie - NIE ZMIESZCZĄ SIĘ! Skrzyżowanie jest zbyt wąskie, by dwa samochody mogły wykonać manewr w tym samym czasie. Chodzi mi o sytuację, kiedy przykładowo jeden pojazd poruszający się ul. Kościuszki chce skręcić w lewo, w stronę Urzędu Miasta a drugi jedzie ul. Konstytucji 3 Maja od Lidla i chce skręcić w lewo w kierunku rynku. Dwa jednocześnie nie pojadą! Inny przykład złego oznakowania naszego miasta: jedziemy ul. Ostrowiecką. na wysokości sklepu Lux zjeżdżamy na pas do skrętu w lewo i zajmujemy pas znów do skrętu w lewo - chyli chcemy jechać w stronę dzwonnicy. Niech ktoś mi powie, gdzie jest znak, mówiący o tym, że mamy ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym ul. Warszawską, w kierunku dzwonnicy? To jest tylko taka nasza "radzyńska umowa"? Pamiętam o zasadzie prawej strony, jednakże OZNAKOWANIE POZIOME, CZYLI PAS RUCHU, SUGERUJE BEZKOLIZYJNY WJAZD NA UL. WARSZAWSKĄ, CO JEST NIEPRAWDĄ! Przypatrzcie się uważnie drodzy kierowcy, czy nie mam racji?
 
 
#9 e tam wpadkayzzum 2012-03-03 06:59
panie George to nie jest żadna wpadka niech pan poczyta relacje z poprzednich sesji rady miasta znajdzie pan takie "wpadki" w co drugim zdaniu tego pana. Jest to po prostu styl bycia tego pana.
 
 
#10 do (...)niuniek 2012-03-03 09:58
Trzeba patrzeć na znaki.(...) ma rację.Jeżeli nie przestrzegamy dziesięciu przykazań to idziemy do spowiedzi - jeżeli nie przestrzegamy przepisów kodeksu drogowego - to mandat albo stłuczka.Wiesz co (...),burmistrz ma rację że policja powinna ruszyć d..ę.Nie Ciebie - swoją!!!Przydałby się jakiś Kondraszuk.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.