Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 czerwca 2021 imieniny: Jolanty, Wita
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Robert Mazurek   
poniedziałek, 05 września 2011 09:06

rajd harcerzeJuż po raz jedenasty Oddział PTTK w Radzyniu Podlaskim organizuje Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.

Współorganizatorami imprezy są Światowy Związek Żołnierzy AK O/Radzyń Podlaski, Stowarzyszenie „Radzyń" oraz Zespół Szkół im. Seweryna Czetwertyńskiego w Suchowoli.

Rajd odbędzie się w dniach 16-17 września 2011 r., na trasie Radzyń Podlaski - Sitno - Suchowola - Radzyń Podlaski. Głównym jego celem będzie uczczenie pamięci bohaterskich harcerzy z 1940 roku, a także uczczenie pamięci nauczyciela, turysty i harcerza Kazimierza Odrzygoździa.

Przed rozpoczęciem imprezy delegacja młodzieży radzyńskich szkół uda się na cmentarz parafialny, gdzie złoży wiązanki na grobach Ś.P. Kazimierza Odrzygoździa i Harcerzy Radzyńskich z 1940 roku. Następnie, po przejściu do lasu koło wsi Sitno, pod symboliczną mogiłą poległych w tym miejscu harcerzy, odprawiona zostanie polowa msza święta. Po niej przewidziany jest turystyczny marsz na orientację, rozgrywany w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Pierwszego dnia rajdu odbędą się również dwa konkursy, krajoznawczy i niespodzianka.

Sobota upłynie rajdowiczom pod znakiem drugiego etap turystycznego marszu na orientację. Po jego zakończeniu odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy połączone z nagrodzeniem wyróżniających się uczestników. Powrót do Radzynia zaplanowany jest na godzinę 15.00.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane są telefoniczne do 12 września 2011 r. (poniedziałek) pod numerem tel. (0-83) 413-15-25 lub 608-127-534 (wystarczy podać ilość uczestników). Szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest na www.radzynpodlaski.pttk.pl

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.