Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 października 2020 imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego | 2011 - zmarł ks. kan. Zbigniew Chaber, wieloletni proboszcz parafii św. Trójcy
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Radzyńska Droga Krzyżowa i Światowy Dzień Młodzieży diecezji siedleckiej

Piotr Skowron   
wtorek, 12 kwietnia 2011 14:26

Droga Krzyżowa

Proboszczowie oraz duszpasterze wszystkich radzyńskich parafii serdecznie zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej dla całego miasta i okolic połączonej z Misterium Męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa rozpocznie się w Niedzielę Palmową 17 kwietnia o godz. 18.oo w kościele p.w. św. Trójcy, następnie prowadzić będzie przez dziedziniec pałacowy, ul. Zabielską na teren parafii p.w. MBNP.

Dzień wcześniej 16 kwietnia w naszym mieście odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży diecezji siedleckiej. Młodzież z całej diecezji spotka się w wigilię Niedzieli Palmowej, by przeżyć w łączności z Ojcem Świętym Światowy Dzień Młodzieży. Spotykamy się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

jmj2011Początek spotkania o godz. 10.oo. Po zawiązaniu wspólnoty koncert i program ewangelizacyjny grupy FPS. Następnie odbędzie się spotkanie z dziennikarzem Robertem Tekielim, znanym ewangelizatorem i specjalistą od różnego rodzaju form neopogaństwa, szerzących się wśród młodzieży. W czasie spotkania nie zabraknie katechezy opartej na liście Ojca Św. Benedykta XVI do młodych z okazji sierpniowego spotkania w Madrycie. Fragmenty listu będzie czytać aktorka pani Lidia Sadowa znana z serialu „Barwy szczęścia".

Szczytem spotkania przeżywanego pod hasłem „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie" będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Agapa około godz. 15.oo. Koszt udziału w spotkaniu to 5 zł od uczestnika.

Serdecznie zapraszamy.

 

Komentarze  

 
#1 co 5 zł?zeus 2011-04-12 21:13
szczytem to jest to zeby zobaczyc biskupa to trzeba teraz zapłacić 5 zł?? czy biskup wystawi za to fakture, czy paragon ? czy tradycyjnie jest to kwota bez podatku
 
 
#2 @ zeusqwe 2011-04-12 21:25
Składka jest na Agape (jakaś zupa itd) i jeśli ktoś nie zapłaci to róznież na pewno dostanie.. :-)
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.