Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 września 2019 imieniny: Jonasza, Mateusza

Już niedługo

Agata Karczewska - koncert indie folk, country image
Agata Karczewska - koncert indie folk, country, 21.09.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Książka o Czemiernikach została uhonorowana tytułem "Książka Roku 2009"!

Anna Szymala   
czwartek, 25 listopada 2010 08:45

Czemierniki

3 grudnia 2010 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie nastąpi uroczyste wręczenie nagrody głównej, Wawrzynu Pawła Konrada za publikację pt. „Czemierniki. Ziemia Czemiernicka: Ludzie. Wydarzenia. Pamiątki.”

Książka została laureatką konkursu „Książka Roku 2009” w kategorii Lubelszczyzna – wydawnictwo monograficzne. Jest to już trzecia edycja konkursu, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną, którego celem jest promocja dorobku edytorskiego Lubelszczyzny, a zwłaszcza publikacji dotyczących jej historii, tradycji kulturalnych i walorów krajoznawczo-turystycznych.

Oprócz Mariana Mazurka- redaktora wydawnictwa, nagrodę odbiorą: Tadeusz Sławecki poseł na Sejm RP, prezes Czemiernickiego Towarzystwa Regionalnego, Kazimierz Sobieszek Wójt Gminy Czemierniki oraz Krystyna Dobrowolska Przewodnicząca Rady Gminy Czemierniki.

Książka została wydana przez Czemiernickie Towarzystwo Regionalne, Komitet Obchodów 500-lecia nadania Czemiernikom praw miasta, Wójta Gminy Czemierniki oraz Radę Gminy Czemierniki

 

Komentarze  

 
#1 Odbior nagrodybob 2010-11-27 09:50
Czy jest w naszym regionie jakieś wyróżnienie, order po który nie wystawia Swej (mężnej)piersi Pan poseł Sławecki? No strach lodówkę otworzyć.
 
 
#2 ?drawer 2010-11-27 19:46
W czym masz tu problem? Widziałeś tą książkę? Wiesz jakim wysiłkiem obłożone było jej wydanie i jaki jest efekt? W Lublinie, w bibliotece Łopacińskiego wiedzą. A Sławecki, czy Ci się to podoba, czy nie, jest prezesem stowarzyszenia (CTR), które jest wydawcą. Chciałbym tu też, w sposób pozbawiony skromności, dodać, że książka powstawała w Radzyniu, a jej zaprojektowanie zajęło mi i mojej żonie prawie rok i jesteśmy dumni, że została doceniona. Tu więcej o niej: 3jstudio.blox.pl/.../...
 
 
#3 brawodelenwika123 2010-11-28 00:14
Niech zrobi dla Radzynia i okolic , właśnie Czemiernik cokolwiek mądrala jeden tylko by obrażał i obrażał , książki może w życiu nie przeczytał a się puszy.
 
 
#4 RE: Książka o Czemiernikach została uhonorowana tytułem "Książka Roku 2009"!A.K. 2010-11-28 09:39
A ja dodam nieskromnie, że robiłem korektę, a to jest ok 700 stron! A tak na poważnie: widziałem ostatnio fotoreportaż ukazujący wiele piersi nadstawionych do orderu i próbowałem zgłębić tajemnicę nazwy "Złoty (srebrny, brązowy) Krzyż zasługi".
 
 
#5 fajna książkaP.S. 2010-11-28 11:11
jeszcze i ja wrzucę swoje "pięć groszy", a tak na serio to kilkanaście tysięcy zotych dofinansowania, jakie uzyskaliśmy na to wydawnictwo. Dzięki temu mogliśmy zaplacić z dobrą robotę autorowi, grafikom, drukarni. post scriptum - wniosek ten, jak i wiele innych na podobne przedsięwzięcia wydawnicze, kulturalne napisalem z przyjemnością, calkowicie spolecznie.Pozdrawiam "niedowartościowanych"
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.