Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 31 marca 2025 imieniny: Beniamina, Balbiny | 1889 - Zakończenie budowy Wieży Eiffla

Młodzieżowa Rada Miasta powstanie – prace ruszą po feriach

Klaudia Szczygielska   
czwartek, 20 lutego 2025 09:00

Fakty, nie manipulacjaWbrew dzisiejszym, kolejnym, sensacyjnym doniesieniom portalu Kocham Radzyń, prowadzonego przez stowarzyszenie "Podróżnik", w którym przezesem jest Robert Mazurek, prace nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta nie zostały wstrzymane.

Uchwała w tej sprawie została zaakceptowana, a jedyne zmiany dotyczyły kilku sformułowań w statucie. Już po feriach rozpoczną się działania zmierzające do powołania młodzieżowych radnych.

Co naprawdę wydarzyło się z uchwałą?

24 stycznia 2025 r. Rada Miasta Radzyń Podlaski przyjęła uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta wraz z jej statutem. Wojewoda Lubelski, w ramach standardowej procedury nadzoru, zgłosił uwagi do trzech zapisów w statucie, które wymagały doprecyzowania. W żadnym momencie nie zakwestionowano idei powołania rady ani jej działania – konieczne było jedynie usunięcie zwrotu „w szczególności” w określonych punktach dokumentu.

Zmiana tych zapisów to kwestia techniczna, która nie wstrzymuje dalszych prac nad powołaniem rady. Po feriach rozpocznie się proces organizacyjny, który pozwoli młodym mieszkańcom Radzynia na aktywne zaangażowanie się w życie miasta.

Rzeczywistość kontra narracja medialna

Sposób przedstawienia tej sprawy przez Kocham Radzyń budzi poważne wątpliwości co do rzetelności portalu. Czy rzeczywiście chodzi o przekazywanie informacji mieszkańcom, czy raczej o kreowanie sztucznej sensacji i podsycanie negatywnych emocji?

Jedno jest pewne – Młodzieżowa Rada Miasta w Radzyniu powstanie, a drobne korekty w statucie nie mają wpływu na jej funkcjonowanie. Młodzi radzynianie już wkrótce będą mieli możliwość realnego wpływu na sprawy miasta.

 

Komentarze  

 
#1 Mieli 8 lateSPe 2025-02-25 07:47
i rady młodzieżowej nie stworzyli bo się bali że usłyszą prawdę o sobie z ust młodzieży. Teraz stali się wielkimi obrońcami takiej rady wytykając błędy przy jej tworzeniu. Obłuda bucha im z ust ale i przekrwionych z nienawiści oczu.
 
 
#2 RE: Młodzieżowa Rada Miasta powstanie – prace ruszą po feriachkinga75 2025-03-01 19:28
A kiedy rada dla seniorów których chyba większość w naszym miasteczku ?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

ZÅota RÄczka
Złota Rączka
środa, 19 marca 2025
noimage
Uslugi projektowe
piątek, 28 marca 2025
Sprzedam rowerek dzieciÄcy
Sprzedam rowerek dziecięcy
wtorek, 18 marca 2025