Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 lipca 2024 imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin

Lucjan Kotwica uzupełnił skład Zarządu Powiatu Radzyńskiego

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 02 lipca 2024 06:00

Lucjan Kotwica26 czerwca br. na sesji Rady Powiatu Lucjan Kotwica złożył przysięgę radnego Rady Powiatu Radzyńskiego i został wybrany do uzupełnienia składu Zarządu Rady Powiatu.

- Pan Lucjan Kotwica jest osobą o bardzo dużym doświadczeniu samorządowym, ponieważ przez dwie kadencje pełnił funkcję Starosty Powiatu Radzyńskiego. Nie ukrywam, że bardzo liczę na to, że jeżeli pierwszy raz w historii powiatu w zarządzie powiatu będzie dwóch starostów - były i obecny, to wierzę, że z tego mogą wyjść bardzo twórcze, kreatywne pomysły - argumentował swoją propozycję starosta Szczepan Niebrzegowski.

Nie obyło się bez zgrzytów.

- Usłyszałem od pana starosty, że będzie rządziła aktualnie rządząca koalicja. Nic mi nie wiadomo, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest w koalicji z PiS-em. Mam pytanie do pana, chyba jeszcze kolegi Kotwicy, czy prawdą jest, że jest członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego? - pytał przed głosowaniem radny Tadeusz Sławecki.

- Tak, jeszcze jestem. Natomiast ja startowałem z komitetu, który chciał żebym z jego komitetu startował. Natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe nie chciało żebym z komitetu startował, w związku z tym ja w tej chwili czuję się członkiem tej koalicji Radzyń Moje Miasto - odpowiedział Lucjan Kotwica. 

W wyniku tajnego głosowania radny Kotwica otrzymał 11 głosów za, 5 przeciw oraz 1 wstrzymujący się.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

myszka
myszka
wtorek, 02 lipca 2024
multitool zawory
multitool zawory
wtorek, 02 lipca 2024