Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2024 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Ksiądz Henryk Och przechodzi na emeryturę, zmiany będą też w pozostałych parafiach

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 11 czerwca 2024 06:00

Kościół pw. Świętej Trójcy1 lipca br. w naszych parafiach spotkamy nowych księży.

Decyzją księdza biskupa Kazimierza Gurdy Ks. kan. Henryk Och zostanie zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. św. Anny i Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim i przeniesiony na emeryturę z zamieszkaniem w dotychczasowej parafii. Jego miejsce zajmie ks. kan. mgr lic. Edward Konarski, który do Radzynia przyjedzie z parafii pw. św. Marcina Biskupa w Stężycy, gdzie również pełnił urząd proboszcza.

Do radzyńskiego sanktuarium z parafii pw. św. Józefa w Sielcach przybędzie ks. mgr Ireneusz Juśkiewicz, a do naszej najstarszej parafii Trójcy Świętej z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie zawita ks. mgr Łukasz Wardak.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Ksiądz Henryk Och przechodzi na emeryturę, zmiany będą też w pozostałych parafiachLomoZ 2024-06-12 22:30
Widzę, że z nastaniem nowej władzy już wszystkie problemy zostały rozwiązane. Nie ma o czym pisać jak to źle w Radzyniu. I wrony jakoś szczęśliwiej (...) i park uporządkowany, o stawach już nie wspomnę. Parking otwarty tam gdzie miała być strefa relaksu z fontanną i zielenią której broń Boże wycinać bo stara i zabytkowa chyba, Ścieżka od tesco do ronda zrobiona bo szanowny Pan Jakubowski wiedział jak to zrobić., Zalew i jest bo lato idzie i będziemy pluskać sie jak należy. Do roboty nieroby
 
 
#2 Och , a kto to takiKraków 2024-06-12 22:46
Czy to jeden z PiSowskich sprzedawców złudzeń.
 
 
#3 @Lomozyzzum 2024-06-13 07:50
Świetnie Pan zdiagnozował dużą część zaniedbań "ekipy Rębka", jestem przekonany jako Homo Sapiens świetnie Pan rozumie że tego wszystkiego ( a wymienił Pan tylko niewielki ułamek całości) nie da się nadrobić w miesiąc czy dwa.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Króliki
Króliki
sobota, 08 czerwca 2024
Oddam kociÄta od puszystej kotki
Oddam kocięta od puszystej kotki
niedziela, 16 czerwca 2024