Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 maja 2024 imieniny: Grzegorza, Urbana | 1779 - właścicielem Radzynia został hrabia Jan Nepomucen Eryk Potocki

Przed nami debata kandydatów na burmistrza. Zadajmy im pytania wspólnie!

Mateusz Orzechowski   
czwartek, 21 marca 2024 07:00

Jakub Jakubowski, Piotr Mackiewicz i Sławomir SałataJakub Jakubowski, Piotr Mackiewicz i Sławomir Sałata potwierdzili udział w debacie kandydatów na burmistrza, organizowanej przez Wydawnictwo Wspólnota. Zgody na udział nie wyraził jedynie Jerzy Rębek. Debata odbędzie się już w najbliższy piątek 22 marca (piątek) o 17.30.

Spotkanie odbędzie się w Białym Zakątku w Radzyniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców. Będzie można zadać pytania kandydatom na miejscu, ale zapraszamy do zadawania pytań także teraz. Zachęcamy do wpisywania ich w komentarzach, bądź wysyłania na adres redakcji mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Niech debata będzie świętem demokracji. Wagi debaty przed wyborami na burmistrza nie da się przecenić. Takie starcia kandydatów na prezydenta w USA często rozstrzygały los wyborów. 

Mieszkańcy będą mogli zobaczyć, jak kandydat poradzi sobie w tak kluczowym momencie, na ile jest przekonany do swego programu i na ile zdeterminowany, by go realizować. 

Gdy kandydaci stoją twarzą w twarz, mieszkańcy mogą zweryfikować, kto jest dla nich wiarygodny, a kto nie.

Właśnie dlatego Wspólnota organizuje debaty, żeby mieszkańcy mogli podjąć bardziej świadomy wybór. Organizuje je już od 2006 roku, czyli już 18 lat. Pierwszą zorganizowała właśnie tu, w Radzyniu, a wzięli w niej udział Witold Kowalczyk i Jerzy Rębek. W tym roku już przeprowadziła debatę w  Łukowie. Poprowadzi też taką w Lublinie (wspólnie z UMCS-em, sejmikową), a w czwartek w sąsiednim Lubartowie.

Jerzy Rębek jako jedyny nie weźmie udziału w debacie.

Spośród wszystkich zaproszonych kandydatów na burmistrza (biorąc pod uwagę Radzyń, Łuków i Lubartów), Jerzy Rębek jako jedyny nie weźmie udziału w debacie.

 

Komentarze  

 
#1 żałosneRadzyniak79 2024-03-21 11:38
Co to za burmistrz, ktory boi się stanąć twarzą w twarz z konkurentami i odpowiadać na pytania? Pewnie nie chce sie skompromitować. Mieszkańcy Radzynia niech sami to ocenią.
 
 
#2 Jerzy "to tchórz" RębekHdhdjdh 2024-03-21 16:40
Aktualny i, miejmy nadzieję, wkrótce były burmistrz jest tchórzem. Wie, że ma tyle za uszami, że zmoczyłby totalnie tę debatę. Drogi dziurawe, popieranie kolesi, wtopa z solarami, brak sprowadzenia jakichkolwiek inwestorów i wiele, wiele innych.
 
 
#3 RE: Przed nami debata kandydatów na burmistrza. Zadajmy im pytania wspólnie!kinga75 2024-03-21 23:39
A kto będzie liczył głosy ?
 
 
#4 debatafoxx 2024-03-22 04:15
A relacji internetowej czy chociaż nagrania nie będzie :D ?
 
 
#5 RE: Przed nami debata kandydatów na burmistrza. Zadajmy im pytania wspólnie!for_sale 2024-03-22 08:49
Może udałoby się zrobić transmisję on-line lub umieścić w internecie nagranie do obejrzenia.
 
 
#6 RE: Przed nami debata kandydatów na burmistrza. Zadajmy im pytania wspólnie!Kamx 2024-03-22 10:49
Pytania: 1. Jak widzą poprawę bezpieczeństwa na drogach, ulicach Radzynia, co wg niech należy zmienić? 2. Które drogi wyremontują w pierwszej kolejności, skąd wezmą na to środki? 3. W jaki sposób chcą przyciągnąć do Radzynia inwestorów, co są w stanie zaoferować aby powstawały miejsca pracy, a nie tylko markety. 4. Jak widzą przyszłość pałacu, jaki mają na niego plan i co z parkiem i oranżerią?
 
 
#7 RE: Przed nami debata kandydatów na burmistrza. Zadajmy im pytania wspólnie!lukas1 2024-03-22 10:51
Postawa obecnego burmistrza mówi sama za siebie. Boi się prawdy, która by go momentalnie zweryfikowała. Woli kręcić spociki przedwyborcze i opowiadać bajki naiwniakom. Mam nadzieję, że niezdecydowani mieszkańcy się zreflektują i zagłosują rozsądnie, a pisiorom i tak wiadomo że nawet fakty oczu nie otworzą więc nie ma co na nich liczyć
 
 
#8 debatafoxx 2024-03-22 11:08
dajcie to na żywo :D chyba to nie problem :D ???

chyba ze as pik rządzi :D:D
 
 
#9 kolory :Dfoxx 2024-03-22 11:23
dwóch światłych :D z których jeden jest bardziej światły od drugiego :D i Sałata jako trefl hehe :D tu potrzeba pika :D:D
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Przyczepka rowerowa
Przyczepka rowerowa
środa, 15 maja 2024
Sprzedam chÅodnice wody claas
Sprzedam chłodnice wody claas
niedziela, 12 maja 2024
GaÅÄzie sosny - oddam
Gałęzie sosny - oddam
wtorek, 14 maja 2024