Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 lipca 2024 imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

ZSP będzie współpracował z GFN

Grażyna Dzida   
piątek, 08 marca 2024 07:00

Podpisanie umowyUmiejętność otwarcia na otaczający świat i budowania zorganizowanych form współpracy jest dzisiaj kluczową cechą określającą „dobrą szkołę”.

Jest ona szczególnie ważna w kontekście roli, jaką powinna odgrywać szkoła w procesie budowania społeczeństwa przyszłości. Radzyński zespół szkół jest animatorem szeroko zakrojonej współpracy pomiędzy szkołą, a przedstawicielami branż zawodowych. Dzień 6 marca 2024 r. okazał się ważny dla współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim i Górniczą Fabryką Narzędzi Spółką z o.o.  z siedzibą w Radzyniu Podlaskim. Przedstawiciele obu instytucji, dyrektor szkoły dr Grażyna Dzida i prezes GFN Grzegorz Bugała podpisali umowę o współpracy, której celem jest podniesienie jakości kształcenia uczniów w zawodzie technik mechanik, zdobycia przez uczniów wiedzy i umiejętności praktycznych nawiązujących do najnowszych trendów w zakresie wykonywania elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz praktycznego przygotowania do pracy.

W ramach współpracy będą prowadzone m. in. następujące działania: organizacja wizyt studyjnych oraz spotkań edukacyjnych, przeprowadzanie praktyk i staży zawodowych dla uczniów, wspólne opracowywanie programów kształcenia spójnych z aktualnymi potrzebami rynku pracy, współorganizowanie wycieczek dydaktycznych dla uczniów do zakładów pracy, współpraca w zakresie realizacji projektów z wykorzystaniem funduszy UE, prowadzenie wspólnie promocji szkolnictwa zawodowego.

Sygnatariusze umowy są przekonani o obopólnych korzyściach wynikających z realizacji zawartych zobowiązań.

Podpisanie umowy

 

Komentarze  

 
#1 RE: ZSP będzie współpracował z GFNmichciu_724 2024-03-08 13:57
Współczuje uczniom chodzić tam na praktyki
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Worki big bag wentylowane
niedziela, 14 lipca 2024
noimage
Praca
środa, 17 lipca 2024
noimage
kolki debowe
niedziela, 21 lipca 2024