Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 lipca 2024 imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

Licealiści z Radzynia Podlaskiego najlepsi w województwie lubelskim w konkursie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Maciej Raszewski   
czwartek, 07 marca 2024 07:00

Na zdjęciu zwycięzcy etapu wojewódzkiego Olimpiady (od lewej): Jakub Kryjak, Krystian Filipiuk i Marta FajnasZakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wyniki wojewódzkiego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Najlepsi byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz dziesiąty zorganizował olimpiadę wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W etapie wojewódzkim zmierzyło się 19 trójosobowych zespołów uczniów ze szkół ponadpodstawowych. W tym roku najlepszą drużynę stanowili uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Uczniowie: Marta Fajnas, Jakub Kryjak i Krystian Filipiuk pokonali 18 zespołów z województwa lubelskiego.

Opiekunem zespołu jest Edyta Fijałek, która już kolejny raz wypromowała swoich uczniów do udziału w wojewódzkim etapie olimpiady.

Olimpiada została zorganizowana przez ZUS już po raz dziesiąty. W tym roku w województwie lubelskim wzięło w niej udział ponad 1000 uczniów z 60 szkół ponadpodstawowych. Od początku trwania konkursu w całej Polsce w zmaganiach wzięło udział 361 tys. uczniów. W tym roku etap wojewódzki olimpiady odbył się 5 marca na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie.

Laureaci i finaliści olimpiady mogą liczyć na indeksy lub dodatkowe punkty w rekrutacji na 47 uczelniach w kraju.

Na zdjęciu zwycięzcy etapu wojewódzkiego Olimpiady (od lewej): Jakub Kryjak, Krystian Filipiuk i Marta Fajnas.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Licealiści z Radzynia Podlaskiego najlepsi w województwie lubelskim w konkursie wiedzy o ubezpieczeniach społecznychmarkomp_serwis 2024-03-12 21:28
Wielkie gratulacje !Super młodzież !
Brawo , brawo , brawo !!!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.