Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 maja 2020 imieniny: Augustyna, Jaromira

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Święto Chleba w Szkole Podstawowej Nr 2 w Radzyniu Podlaskim

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 07 października 2010 23:45

Święto Chleba

"Święto Chleba" w Szkole Podstawowej Nr 2 przy ul. Chmielowskiego w Radzyniu Podlaskim pokazało uczniom, jak długą drogę musi przebyć ten powszedni posiłek, by zagościć na ich stołach.

"Imprezę przygotowały panie Agnieszka Skwara i Anna Iwaniuk, a sponsorowała Rada Rodziców. Na początku starosta i starościna witali gości chlebem i solą. Następnie, z krótkiego filmu, uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej zbierano plony i jakich narzędzi używano oraz jakiego sprzętu używają rolnicy dziś. Poznali różne zboża i cykl od ziarenka do bochenka.

W trakcie imprezy "gosposia" przygotowała na zaczynie ciasto na chleb, demonstrując sposób wykonania. W wesołej zabawie ruchowej przy muzyce uczniowie "robili" ciasto, naśladując gesty nauczycielek. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek. Uczestnicy próbowali różnych gatunków chleba, który wcześniej został upieczony w szkole. Chleb wyśmienicie smakował, szczególnie ze swojskim masłem. Nie zapomniano o sponsorach zabawy. Rodzice też mogli spróbować szkolnych wypieków. Piękna dekoracja zdobi jeszcze szkolny korytarz i przypomina o miłej zabawie."- opowiedziała nam o tym niecodziennym wydarzeniu pani Mariola Kubaczyńska (Wicedyrektor SP2).

{morfeo 496}

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.