Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Wywieś flagę i świętuj Niepodległą!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 10 listopada 2023 07:00

Obchody Gminy Radzyń PodlaskiObchody miejskie

 

Komentarze  

 
#1 Pogrzeb to nie świętoWuk 2023-11-12 23:16
Święto 11 Listopada ustanowiła sanacja na pamiątkę przekazania władzy naczelnej Józefowi Piłsudskiemu przez utworzoną przez Niemców Radę Regencyjną, gdyż Józef Piłsudski był stronnikiem i agentem państw centralnych a obecnie funkcjonuje w tzw. Polsce jako symbol niepodległości. Na tej samej zasadzie Adam Niedzielski został "wizjonerem służby zdrowia" za spowodowanie ponad 200 000 nadmiarowych zgonów. Analogie są głębsze niż można sądzić. Wywołana wyprawą kijowską przez samozwańczego Marszałka (stopień faktyczny: szeregowy) w kwietniu 1920 roku "zwycięska" wojna z bolszewikami skutkowała nadmiarową utratą 200 000 poległych (od listopada 1918 do kwietnia 1920 - 67000, od kwietnia do października 1920 - 200.000) oraz Dyneburga, Iłłukszty, Dryssy Połocka, Mińska, Bobrujska, Borysowa, Słucka, Mozyrza, Starokonstantynowa, Płoskirowa, Kamieńca Podolskiego. Wszystkie te miasta leżały na zachód od linii Dmowskiego na której bolszewicy dwa razy proponowali zawarcie pokoju. Inne "zasługi" Marszałka:
-odmowa utworzenia armii polskiej z rozformowywanych oddziałów carskich (ponad pół miliona polskich rekrutów),
- odmowa pomocy dla Lwowa (walczącego z tzw. Republiką Zachodniej Ukrainy),
- odmowa pomocy dla powstania w Wielkopolsce
- odmowa pomocy dla powstań na Śląsku,
- odmowa pomocy dla plebiscytów na Mazurach.
Wszystkie te odmowy doskonale tłumaczą się interesem niemieckim, planami federalizacji "małej Polski" z republikami na wschodzie (Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa).
 
 
#2 Pogrzeb to nie świętoWuk 2023-11-12 23:26
Zasługi Piłsudskiego w wojnie 1920 roku najlepiej jest poznać z jego własnej książki o takim tytule. Nawet pisząc ją po faktach nie był wstanie uzupełnić swojej wiedzy i nadal popisywał się brakiem świadomości operacyjnej. Jest to pośredni dowód, że nie mógł być autorem manewru z nad Wieprza.
Lektura: B. Różycki: "Mit Marszałka. Legenda J. Piłsudskiego w świetle najnowszych badań", książka podaje pełną bibliografię tematu.
Przy okazji tzw święta niepodległości warto odświeżyć sobie najbardziej zakazaną książkę XX wieku w Polsce. Zakazała ja sanacja, Hitler a potem władze stalinowskie i późniejsze PRL-u. Chodzi o "Tragizm losów Polski" Jędrzeja Giertycha. Dzisiaj to chyba jest tzw. mowa nienawiści ale czytać chyba jeszcze można. Byle nic nie mówić. Tak wygląda wolność wypowiedzi w "niepodległej" Polsce.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Rower Trek 7.2 FX
Rower Trek 7.2 FX
poniedziałek, 20 maja 2024
Remonty
Remonty
niedziela, 12 maja 2024