Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Pięknie opowiedzieć Ojczyznę - zaproszenie na konkurs krasomówczy

Robert Mazurek   
środa, 06 października 2010 12:44

Konkurs krasomówczy12 października 2010 r. w radzyńskiej Bibliotece Pedagogicznej odbędą się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego PTTK Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Organizatorem imprezy jest radzyński Oddział PTTK oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnacji języka ojczystego, kształtowanie szacunku do ziemi ojczystej, kultury i małych ojczyzn, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań turystycznych i krajoznawczych, zamiłowania do języka ojczystego oraz zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania. Eliminacje te są również szkołą kształtowania umiejętności poprawnego, jasnego, logicznego i sugestywnego formułowania myśli.

Na konkurs uczestnicy przygotowują wystąpienie, w którym prezentują tematykę związaną z turystyką, krajoznawstwem i historią naszego kraju (w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów powinno ono trwać 5 minut, natomiast uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają do dyspozycji 10 minut). Zalecana jest prezentacja walorów własnego regionu, jego zabytków, historii, współczesnych osiągnięć i sylwetek ciekawych ludzi, bliskich sercu uczestnika oraz zasłużonych dla kraju i regionu. Ponadto finaliści (pięć najlepszych osób) w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zobowiązani są do wylosowania tematu i zaprezentowania go bez wcześniejszego przygotowania (czas wystąpienia 3 minuty). Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej www.skkt21.radzynpodlaski.pttk.pl.

Zgłoszenia do konkursu, do 8 października 2010 r., należy przesłać na adres SKKT PTTK nr 21 przy I LO w Radzyniu Podlaskim: 21-300 Radzyń Podlaski, ul. Partyzantów 8, tel. 606-234-320, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (pisemnie, telefonicznie lub drogą e-mailową). Serdecznie zapraszamy.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.