Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 lipca 2024 imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

Pochwal się zdjęciami swojego ogródka, a dostaniesz cebulki kwiatów i sadzonki

Mariusz Szczygieł   
piątek, 20 października 2023 06:00

ZakorzenioneJesień to najlepszy czas, aby zaopiekować się ogrodem, dokonać nasadzeń, dorocznych pielęgnacji, zadbać o drzewa, zaplanować ogród na rok kolejny.

Jesień to czas wytchnienia, dobra pora na przemyślenia i podsumowania.

Projekt "Zielony Radzyń", który właśnie się rozpoczyna, będzie okazją do spotkań, poznania ludzi i ich ogrodów, dyskusji na temat walorów i ochrony środowiska naturalnego.

Do udziału zachęcają liderki stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto – Natalia Granoszewska i Klaudia Szczygielska.  

Przed nami jesień i zima pełne inspirujących i aktywnych spotkań! Cykl dotyczyć będzie wieloletnich nasadzeń, pielęgnacji drzew, kompostowania, ogrodów warzywnych, retencji wody i wielu innych tematów związanych z przyrodą i jej ochroną.

Na początek, aby zainteresować tematem więcej osób, zapraszamy do konkursu na "Najpiękniejszy Ogród Radzynia" w którym chcemy uhonorować wszystkich zaangażowanych w upiększanie naszego miasta. Wystarczy przysłać zdjęcia ogrodu, rabaty, ogródka kwiatowego lub warzywnego, który stworzyliście pod swoim blokiem, domem, na działce czy na balkonie. Fotografie wysyłamy na e-maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w wiadomości prywatnej na facebooku stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto. Każdy, kto do 25 października przyśle nam zdjęcia swego ogrodu, otrzyma zestaw kwiatowych cebulek, najpiękniejsze ogrody otrzymają zaś wartościowe sadzonki. Rozdanie nagród nastąpi jeszcze w październiku. O dokładnej dacie spotkania przy herbacie i pysznym cieście będziemy informować wszystkich uczestników w prywatnych wiadomościach.

Projekt "Zakorzenione" to jesienna inicjatywa liderek ze stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto – Natalii Granoszewskiej i Klaudii Szczygielskiej, lubelska odsłona ogólnopolskiego programu Fundacji Aktywizacji i Rozwoju FARMa, skierowanego do lokalnych organizacji, które realizują działania prośrodowiskowe z mieszkańcami na obszarach wiejskich i w małych miastach.

 

Komentarze  

 
#1 Jesieńwaluś 2023-10-27 17:15
POSADZIŁEM dzisiajmirebelkę (słowo) nie wie czy teraz siać szczaw czy poczekać do wiosny? Jak sądzicie?
 
 
#2 WaluśChe 2023-10-27 19:26
To zależy czy już wstałeś z kolan. Szczaw Ci się po prostu należy. Było zacisnąć zęby i głosować na PIS.
 
 
#3 do chewaluś 2023-10-27 20:37
rozumię że uważasz że szczawiu nie warto siać ? zasieją go inni? ale ja wolę bez oprysków
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Duży gÅoÅnik imprezowy 800w
Duży głośnik imprezowy 800w
niedziela, 14 lipca 2024
noimage
2pokoje, 1 piętro
poniedziałek, 15 lipca 2024
Honda CB 500 - 57kM
Honda CB 500 - 57kM
niedziela, 14 lipca 2024