Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 kwietnia 2024 imieniny: Alicji, Bogusławy | 2011 - zmarł Czesław Kołbuś, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

Knedle z Sętek wyróżnione!

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 07 września 2023 07:00

Koło Gospodyń Wiejskich z ŚętekKoło Gospodyń Wiejski z Sętek otrzymało w ostatnią niedzielę wyróżnienie za przygotowanie knedli faszerowanych po polsku.

3 września br. w Urszulinie odbyła się Gala Finałowa Konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza”. W finałowej edycji udział wzięło 60 Kół Gospodyń Wiejskich, które zwyciężyły w półfinałach organizowanych na szczeblu powiatowym. Uczestnicy konkursu przygotowywali potrawy o minimum 25-letniej recepturze, ściśle związanej z regionem lubelskim. Przepisy pochodziły ze starych książek kucharskich lub domowych zeszytów z przepisami kulinarnymi, a wybrane potrawy musiały spełniać kryteria wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Od kwietnia do lipca 2023 roku rozstrzygnięto 20 półfinałów na szczeblu powiatowym. Z naszego powiatu na finałową galę udały się panie z Sętek i swoimi knedlami zdobyły serca i podniebienia jurorów. Spośród 60 finalistów wybrano 3 najlepsze potrawy i wręczono 5 wyróżnień.

Brawo Sętki!

Knedle faszerowane po polsku

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

SKÅAD STALI WYROBY HUTNICZE
SKŁAD STALI WYROBY HUTNICZE
czwartek, 11 kwietnia 2024
noimage
Praca
poniedziałek, 15 kwietnia 2024
noimage
Kupię działkę leśną
niedziela, 14 kwietnia 2024