Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

ZUS: uwaga na SMSy od oszustów

Maciej Raszewski   
wtorek, 23 maja 2023 06:00

ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów.

Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

"Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia" - mówi Grzegorz Dyjak z Centrali ZUS.

Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS.

"Nie wysyłamy do nikogo wiadomości z linkami, w które należy wejść, nie prosimy też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji" - mówi przedstawiciel Zakładu.

"Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki" - dodaje.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Rower damka
środa, 27 września 2023
UsÅugi w zakresie BHP
Usługi w zakresie BHP
wtorek, 26 września 2023
noimage
Rębak spalinowy wynajem
poniedziałek, 25 września 2023