Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 września 2023 imieniny: Marka, Wacława | 1978 - ks. Witold Kobyliński zwrócił się z prośbą do kurii w Siedlcach o uzyskanie pozwolenia od władz na budowę nowego kościoła w Radzyniu Podlaskim

ZUS: Sobotni dyżur w ZUS ws. rocznej deklaracji dla przedsiębiorców

Maciej Raszewski   
piątek, 19 maja 2023 06:00

ZUSZUS przypomina, że każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność, która opłaca składki na własne ubezpieczenia, w 2023 r. po raz pierwszy ma obowiązek złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Służy ono temu, aby ustalić składkę na ubezpieczenie zdrowotne za dany rok na podstawie przychodów/dochodów w nim osiągniętych. Składkę na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok przedsiębiorcy muszą rozliczyć do 22 maja. Płatnicy będą składać takie rozliczenie po raz pierwszy.

Roczne rozliczenie składki zdrowotnej dotyczy płatników składek, którzy opodatkowani są według skali podatkowej, podatkiem liniowym i ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

W sobotę 20 maja wybrane placówki ZUS będę otwarte dla przedsiębiorców składających roczne rozliczenie. W naszym regionie będą to placówki w Lublinie, Puławach, Białej Podlaskie i Łukowie. Dyżur będzie trwał od 9:00 do 14:00. Zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

DziaÅki budowlane, RadzyÅ Podlaski
Działki budowlane, Radzyń Podlaski
niedziela, 17 września 2023
noimage
wykonam przyłącze wod-kan
wtorek, 19 września 2023
noimage
Kierowca kat B
czwartek, 21 września 2023