Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 marca 2023 imieniny: Feliksa, Pelagii | 2001 - Upadek stacji kosmicznej „Mir”

Owocna współpraca z Inter Cars

Mariusz Szczygieł   
piątek, 03 marca 2023 06:00

W ZSPZespół Szkół Ponadpodstwowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim jest jedną z 28 szkół patronackich Inter Cars.

Firma ta jest liderem dystrybucji profesjonalnych narzędzi warsztatowych i części motoryzacyjnych. W ramach programu Młode Kadry szkoła otrzymała urządzenia do montażu i demontażu sprzęgieł firmy Schaeffler Polska Sp. Z o.o.. Przekazanie tych narzędzi odbyło się 14 lutego 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Z obsługą otrzymanych urządzeń zapoznał uczniów trener firmy Schaeffler Jerzy Horbaty, który podczas szkolenia technicznego w niezwykle przystępny sposób wytłumaczył zasady ich działania.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbył się również konkurs motoryzacyjny pod patronatem firmy Inter Cars. Na podium stanęli uczniowie 4 klasy technikum pojazdów samochodowych:

I miejsce – Adam Mikitiuk

II miejsce – Michał Rożen

III miejsce – Filip Kłos

Przedstawiciele firmy Inter Cars Pan Emil Ździebłowski i Pan Karol Sałata wręczyli zwcięzcom cenne nagrody.

Współpraca z Inter Cars przyczynia się do podniesienia jakości kształcenia w zawodach technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie mają dostęp do nowoczesnych materiałów dydaktycznych. Mogą również uczestniczyć w wielu atrakcyjnych szkoleniach. Zyskują dzięki temu wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać na egzaminach zawodowych oraz w przyszłej pracy.

Koordynatorami programu Młode Kadry z ramienia Inter Cars jest Pani Magdalena Kucharska oraz Pan Emil Ździebłowski. Współpracę pomiędzy szkołą i Inter Cars zainicjowali nauczyciele Pan Wojciech Mackiewicz i Pan Stanisław Kania.

230303-zsp-1230303-zsp-2230303-zsp-3230303-zsp-4230303-zsp-5

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.