Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 25 września 2023 imieniny: Aurelii, Władysława

Archiwum zaprasza na spotkanie Klubu Genealogicznego

Joanna Kowalik-Bylicka   
piątek, 02 grudnia 2022 07:00

ZaproszenieSpotkanie odbędzie się 6 grudnia 2022 r. o godzinie 14.00, w siedzibie Oddziału (ul. Kleeberga 10, Radzyń Podlaski). Temat przewodni spotkania: „Archiwa Rodzinne – skarb nie tylko dla genealoga”.

W dniu tym patronuje Św. Mikołaj; dla archiwistów to okazja do uhonorowania wszystkich osób, które zaufały archiwom państwowym przekazując tu swoje rodzinne pamiątki. Dzień 6 grudnia w 2020 r. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych ustanowił „Dniem Darczyńcy”, w celu uznania wszystkich darczyńców archiwów państwowych. Z tej okazji Archiwum w Radzyniu Podlaskim chciałoby zaprezentować Państwu wybrane materiały archiwalne, które pochodzą z rodzinnych spuścizn.

Zapraszamy do Archiwum

 

Komentarze  

 
#1 RE: Archiwum zaprasza na spotkanie Klubu GenealogicznegoWuk 2022-12-02 12:20
Tutaj jest dobre streszczenie Agendy 2030, która Kluby Genealogiczne wysyła na Księżyc.

www.youtube.com/.../
 
 
#2 wukradzyniak13 2022-12-02 13:34
Jednak chciałbym cię przeprosić za nazwanie cię kucem i sympatykiem Konfederacji- to za mocna i niedopuszczalna obelga, nawet przy sporach politycznych. Mogłem cię nazwać synem dwóch chłopów i dzika albo synem kleszcza i nornicy ale nie aż tak obelżywie. Jeszcze raz przepraszam. Zaczynam już bredzić jak Korwin o Hitlerze.
 
 
#3 Skutki szczuciaWuk 2022-12-02 13:55
Przekombinowałeś te obelgi tak, że nawet ich nie rozumiem. Skoro wyborców Konfederacji nie uważasz wcale za ludzi, to dobry powód żeby Cię zwolnić z policji za tzw. mowę nienawiści. Obrażasz mundur i kolegów. To też pokazuje kim jesteś. Twój poziom moralny i intelektualny. Przeprosin oczywiście nie przyjmuję.
 
 
#4 Specjalna porcja onucyzmuWuk 2022-12-02 14:07
Żeby więcej piany poszło z radzyniaka trzymnastego, zacytuję Putina: "Mam wrażenie, że pewne kręgi liberalne zaczynają używać określonych problemów Kościoła katolickiego do niszczenia samego Kościoła. Uważam to za niewłaściwe i groźne. Czyżbyśmy zapomnieli, że wszyscy żyjemy w świecie opartym na wartościach biblijnych? W głębi duszy muszą istnieć podstawowe ludzkie reguły i wartości moralne. W tym sensie wartości są stabilniejsze i ważniejsze dla milionów osób niż ta liberalna idea, która w gruncie rzeczy umiera".

Czegoś takiego nie powie żaden polityk na Zachodzie. Nawet gdyby Putin nie przejął władzy nad Rosją i jej surowcami to znienawidziliby go za takie słowa. Antychryst tego nie znosi.

Antychrysty w Radzyniu też. Zaraz to zobaczycie.
 
 
#5 wukradzyniak13 2022-12-02 15:21
megalomanie. Chciałbyś być szpiegiem rosyjskim ale jedyne co ci wychodzi to, jak wcześniej pisałem, agentura wpływu i to bardzo kulawa. Zauważ że każdy adwersarz po wymianie kilku postów z tobą odpuszcza bo nie ma co tracić czasu na głupoty. A ty jak ten głupi Jasio wklejasz a chybił trafił te swoje mądrości. Podnosi ci się ciśnienie bo zawsze będziecie planktonem w polityce z niedostępnym progiem wyborczym a swędzą cię łapki do rządzenia. A im częściej będzie Korwin dopuszczany do głosu,(opinia o Hitlerze i szowinizmy o kobietach z których potem trzeba śpiącego tłumaczyć i ukrywać go przed kamerami) tym mniej będziecie znaczyć na scenie politycznej. Życzę mądrości i dziękuję za dyskusję. Mi wystarczy.
 
 
#6 e,e. Tylko nie głupiJasio 2022-12-02 15:43
:-)
 
 
#7 Rosyjskie dziwki i pantoflarze z RadzyniaWuk 2022-12-02 15:52
Ty nie rządzisz nawet we własnej rodzinie, skoro nie podoba Ci się patriarchalizm, Pantoflarzu.Korwin mówi to samo, co tradycja katolicka, psychologia ewolucyjna i ostatnio redpill. A Ty jesteś blupill, ciapa, typowy beciak i pseudomęski feminista. Nawet seksu nie masz w domu, bo kobiety podświadomie nie pożądają cip, które współczesna kultura robi z mężczyzn. Właśnie dlatego musisz chodzić na rosyjskie dziwki.

Tu Ci linkuję porcję wiedzy, Pantoflarzu: www.youtube.com/.../
 
 
#8 Polemika z tumanemWuk 2022-12-02 16:05
"Chciałbyś być szpiegiem rosyjskim"
Sam mnie na niego nominowałeś. Nie dogadujesz się sam ze sobą?

"Zauważ że każdy adwersarz po wymianie kilku postów z tobą odpuszcza"
I słusznie. Nie mają argumentów.


"bo nie ma co tracić czasu na głupoty."
Więc po co go tracisz?


"jak ten głupi Jasio"
Obraziłeś już moich rodziców, teraz masz już ze mną przesrane. Pożałujesz, że mnie w ogóle spotkałeś.

"wklejasz a chybił trafił te swoje mądrości"
Ty nie widzisz związku, bo jesteś tępy (i z policji).

"Podnosi ci się ciśnienie bo zawsze będziecie planktonem w polityce z niedostępnym progiem wyborczym a swędzą cię łapki do rządzenia".
Naucz się rządzić swoją kobietą, Dziwkarzu. Obraź uzbrojonego człowieka, Tchórzu. Potem dopiero udzielaj rad o rządzeniu.

"opinia o Hitlerze"
Wybitny polityk, segregacjonista, feminista, ekolog, jarosz, niepalący, technokrata. Patron współczesnej Europy.


"szowinizmy o kobietach z których potem trzeba śpiącego tłumaczyć i ukrywać go przed kamerami"
Powiedział amator rosyjskich dziwek.

"Mi wystarczy"
Zobaczymy. :lol:
 
 
#9 testke? 2022-12-02 16:24
(...), admin to chyba umarł, albo całkiem już sam (...) ten portal
 
 
#10 AdminWuk 2022-12-02 18:08
Mecze ogląda.
 
 
#11 Wizja wielobiegunowego świata Władimira PutinaWuk 2022-12-02 18:33
 
 
#12 KlasykaWuk 2022-12-02 18:43
ksiegarnia.info/.../

"Myśli nowoczesnego Polaka są arcydziełem polskiej myśli politycznej. To najważniejsze z dzieł politycznych Dmowskiego oprócz pogłębionej oceny sytuacji politycznej Polski oraz charakteru narodowego Polaków zawiera podstawową wykładnię zasad, jakimi powinien kierować się ruch narodowy i cały naród w dążeniu do odzyskania i zachowania państwowej suwerenności i tożsamości narodowej."

ksiegarnia.info/.../

Publikacja stanowi kwintesencję spostrzeżeń Ojca Kolbego na temat związków Żydów i masonerii wraz z odniesieniem do ich relacji do Kościoła katolickiego i Rzeczpospolitej okresu międzywojennego. Sprawy proste i jasne dla Ojca Kolbego są dzisiaj tymi, które „postępowi Europejczycy" obowiązkowo wyszydzają, starając się zaszufladkować je do kategorii poglądów „Ciemnogrodu". Wiadomo jednak, że wyświęcenie Ojca Kolbego (o które tak mocno zabiegał Jan Paweł II) nie byłoby możliwe, gdyby w jego dziełach znalazł się jakikolwiek ślad fałszu. Mimo upływu kilkudziesięciu lat należałoby zastanowić się nad wyjątkową aktualnością spostrzeżeń św. Maksymiliana Marii Kolbego także w końcu XX wieku. Warto więc poznać poglądy i fakty, które zwłaszcza dzisiaj nie mają szansy przejścia przez cenzurę wydawnictw „poprawnych politycznie".
 
 
#13 KlasykaWuk 2022-12-02 18:47
www.empik.com/.../

"Opinia polska musi nareszcie zdać sobie sprawę, że nie możemy w przyszłości liczyć na bagnety i karabiny maszynowe francuskie czy angielskie, a jedynie na swoje własne. Jedynie własna, samodzielna polityka może sprowadzić przedłużenie błogosławionego dla nas antagonizmu niemiecko-rosyjskiego. Jedynie własna polityka może nas uchronić od wiązania się z organizmami politycznymi, które w chwili niebezpieczeństwa nie przyjdą nam z pomocą."
Adolf Bocheński

"Adolf Bocheński łączył idealizm w życiu prywatnym z „okrutnie chłodną” inteligencją w analizie politycznej. Bez sentymentów odrzucał miłe polskiemu sercu koncepcje polityczne, jak sojusz z Zachodem czy Międzymorze. Za podstawowe zagadnienie polityki polskiej uważał stosunki niemiecko-rosyjskie. Z ludźmi, którzy nie rozumieją, że to one decydują o losie Rzeczypospolitej, „nie można – twierdził – na serio mówić o polityce, podobnie jak o niedawno przeczytanej książce nie sposób mówić z kimś, kto nie zna liter: a, b, i c."
Jan Sadkiewicz

www.empik.com/.../

„Książka ta, podobnie jak poprzedni i wydany już w Polsce tom Johna Mearsheimera, jest (…) prawdziwą lekcją politycznej trzeźwości oraz pokazem rozsądnego wyjaśniania teraźniejszości (z delikatnym prognozowaniem przyszłości); (…) dotychczasowy przebieg wydarzeń zdaje się jedynie potwierdzać oceny i opinie J. Mearsheimera. Zgodnie z nimi, na scenę wracają narodowe interesy, polityka siły (power politics), a na najwyższym szczeblu na nowo rozpoczyna się gra mocarstw (…) co nie znaczy wcale, że bez znaczenia będzie i takie państwo jak Polska, o ile tylko odrobi lekcje politycznego realizmu. Ta książka jest jedną z najlepszych możliwych lektur właśnie pod tym względem."
prof. dr hab. Bogdan J. Góralczyk
 
 
#14 Dzieje głupoty w PolsceWuk 2022-12-02 18:51
www.empik.com/.../

"Zawsze wobec każdego stanu, w jakim znalazło się nasze zbiorowisko, pytanie: jaka jest nasza w tym rola, jak mogliśmy zwycięstwo powiększyć, klęski uniknąć – będzie ważniejsze od zagadnienia: o ile ten wróg jest łotrem, przestępcą i o ile "plami" swoją historię".
Aleksander Bocheński

""Dzieje głupoty…" pozostają jednym z najciekawszych i najbardziej inspirujących dzieł polskiego pisarstwa politycznego. Nie tylko jako głos w sporze o historyczne wybory, ale i jako oparta na solidnych podstawach próba stworzenia teoretycznych ram dla strategii politycznej państwa słabego, położonego między mocarstwami".
Jan Sadkiewicz
 
 
#15 Józef Piłsudski:uppage 2022-12-03 01:32
"Proszę panów, agentury obce, to jest zjawisko stałe i codzienne, towarzyszące nam rok za rokiem, dzień za dniem, jest to część naszego życia tak wielka i tak starannie w stosunku do nas ułożona, iż nasza praca – że tak powiem – jest współbieżna z pracą agentur obcych."
„Podczas kryzysów strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. […] Bez względu na to, jaki będzie jej rząd, Rosja będzie zawsze imperialistyczna. Jest to nawet zasadniczy rys jej charakteru politycznego. Rosja będzie jeszcze długo niebezpieczniejsza niż Niemcy, bo jest mniej obliczalna i mniej zależy od Zachodu”
 
 
#16 Mit Marszałka. Legenda J. Piłsudskiego w świetle najnowszych badańWuk 2022-12-03 13:54
lubimyczytac.pl/.../...

Wnioski z pracy są porażające. Biografia Marszałka została ponad wszelką wątpliwość zmanipulowana w wielkiej ale i subtelnej kampanii propagandowej, którą od lat pomijają historycy, badając temat niechętnie. Skutkuje to nieświadomością prawdziwego oblicza legendy Marszałka zwłaszcza wśród patriotów. W tej wielotorowej operacji Piłsudskiego uczyniono świadomie centrum epoki 1864 – 1921 wytwarzając bazę zmanipulowanych treści, ze szkodą dla prawdy historycznej, kolorytu wspaniałej epoki Fogga i Mostowicza oraz wielu innych nieznanych lub wręcz postponowanych do dziś postaci . Był to klasyczny kult jednostki. K
 
 
#17 Po owocach się poznajeWuk 2022-12-03 14:16
Piłsudski był, jak wiadomo, agentem austriackim, niemieckim (i nawet japońskim). Ludzie znający przeszłość Marszałka zginęli w tajemniczych okolicznościach. Rosjofobia Piłsudskiego jest zatem zrozumiała. No i po owocach poznajmy. Obóz piłsudczyków doprowadził Polskę do największej katastrofy w jej dziejach. Ale teraz ma zdolnych kontynuatorów, którzy mogą zakończyć dzieje Polski.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Wyposżenie mieszkania .
wtorek, 12 września 2023
Stolik
Stolik
czwartek, 14 września 2023