Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco?

Artykuł partnera   
środa, 14 września 2022 06:00

Co obejmuje ubezpieczenie Autocasco?Autocasco to dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne dla właścicieli samochodów.

Najczęściej zakupuje się je w pakiecie OC+AC ze względu na atrakcyjną ceną i duży zakres ochrony. AC zapewnia pomoc finansową w sytuacjach awaryjnych. Ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę odszkodowania np. w przypadku kradzieży czy zniszczenia samochodu przez żywioł.

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie AC?

Przed czym chroni Autocasco?

Ubezpieczyciele proponują swoim klientom różne warianty autocasco, co ma na celu przedstawienie jak najbardziej elastycznej oferty, dostosowanej do zróżnicowanych oczekiwań kierowców. Zakres ochrony, jaką objęte będzie auto, zależy więc od wybranego pakietu AC. Im więcej zdarzeń losowych obejmuje dany wariant ubezpieczenia, tym większe koszty składki.

Wiele osób zastanawia się co pokrywa AC. Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest trudna. Z oferowanych przez ubezpieczycieli rozwiązań właściciele aut mogą zdecydować się na różne możliwości. Niemalże zawsze towarzystwa gwarantują pomoc finansową w razie kradzieży auta z dowolnego miejsca postoju. Jednocześnie odszkodowanie zostanie wypłacone, jeśli na skutek włamania wybite zostaną szyby.

Autocasco chroni kierowcę w momencie spowodowania przez niego zajścia drogowego. Kolizja czy wypadek z innym samochodem, bądź utrata panowania nad pojazdem i zderzenie z przeszkodą — także w tych sytuacjach ubezpieczyciel powinien zapewnić niezbędne wsparcie finansowe.

Dodatkowo w momencie uszkodzenia auta przez nieznanego sprawcę, np. na niestrzeżonym parkingu pod supermarketem, również osobie ubezpieczonej należy się rekompensata. To samo tyczy się sytuacji, w której to zwierze lub siły natury przyczyniły się do powstania zniszczeń.

Czego nie obejmuje AC?

Ubezpieczyciel w Ogólnych Warunkach Umowy określa sytuacje, w których zadośćuczynienie na rzecz właściciela pojazdu nie zostanie wypłacone. Tzw. wyłączenia najczęściej obejmują szkody powstałe w konsekwencji celowego działania kierowcy lub na skutek zaniedbania. Każde towarzystwo postrzega tę kwestię nieco inaczej, jednak niektóre z ograniczeń pokrywają się w większości umów ubezpieczeniowych.

Najczęściej ubezpieczalnia nie bierze na siebie odpowiedzialności za zniszczenia będące efektem prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. W takiej sytuacji, niezależnie od okoliczności, to kierowca pokrywa całość kosztów za wyrządzone szkody.

Jak znaleźć tanią polisę AC?

Kierowcy zdecydowani na zakup Autocasco powinni rozważyć zakup takiego produktu ubezpieczeniowego w pakiecie z OC. Takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze zarówno pod względem oszczędności finansowych, jak i z uwagi na mniejszą ilość formalności. Przy podpisywaniu umowy na obowiązkową polisę OC, można od razu w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym zakupić Autocasco.

Osoby poszukujące taniego ubezpieczenia powinny skorzystać z nowoczesnych narzędzi dostępnych za pośrednictwem internetu. Przydatny okazuje się np. kalkulator polisy OC i AC, który wylicza składkę na podstawie danych właściciela i pojazdu.

 
noimage
Sprzedaż truskawek
czwartek, 16 maja 2024