Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

#ODWAŻ SIĘ i zrób pierwszy krok do nowej sylwetki!

Artykuł partnera   
poniedziałek, 05 września 2022 05:00

#ODWAŻ SIĘPrzyczyn nadwagi i otyłości może być wiele, a wśród nich wyróżniamy: nadmierne spożycie żywności, czynniki genetyczne, niektóre choroby i stosowane leki.

Nie ulega jednak wątpliwości, że główną i najważniejszą przyczyną nadmiaru kilogramów są niewłaściwe nawyki żywieniowe oraz zbyt mała aktywność fizyczna. 

Problem dużej wagi

Otyłość to nie tylko zbyt duże nagromadzenie tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. To przede wszystkim schorzenia, które jej współtowarzyszą, takie jak: zespół metaboliczny, nadciśnienie, miażdżyca, niewydolność krążenia, cukrzyca typu II, choroby stawów, osteoporoza, a nawet niektóre nowotwory. Prowadzą one do znacznego pogorszenia komfortu życia i mogą przyczynić się do przedwczesnej śmierci. Problemu nadmiernej wagi nie można więc bagatelizować, szczególnie u najmłodszych, gdzie do negatywnych skutków dojść mogą zaburzenia samooceny i brak akceptacji wśród rówieśników.

Jak walczyć o siebie i zdrowie swojej rodziny?

W większości przypadków sami swoim trybem życia sprawiamy, że mamy nadwagę lub jesteśmy otyli – wybieramy niezdrową przetworzoną żywność, nie ruszamy się. Walczmy z tym! Podstawą do rozpoczęcia zmian jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. W tym pomoże nam dietetyk, który podpowie jaką metodę wybrać, a przede wszystkim będzie nas wspierał i walczył razem z nami o nasze zdrowie. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż jak mówią statystyki - 90% diet rozpoczętych na własną rękę kończy się niepowodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ wybierane przez nas kuracje nie są dopasowane do naszego trybu życia, często powodują uczucie głodu lub zmuszają nas do spożywania pokarmów, których nie lubimy. Dietetyk dopasuje dietę tak, aby była sycąca, smaczna i nieuciążliwa – uszyta na miarę naszych potrzeb!

#ODWAŻ SIĘ

Zrób pierwszy krok i skorzystaj z bezpłatnej niezobowiązującej konsultacji z dietetykiem. W ramach spotkania dietetyk wykona pomiary antropometryczne, badania składu ciała, a także przeprowadzi wnikliwy wywiad dotyczący aktualnych nawyków żywieniowych i przebytych chorób. Te elementy pomogą zidentyfikować przyczyny nadmiaru kilogramów lub innych problemów zdrowotnych związanych ze sposobem żywienia. Każdy, kto skorzysta z darmowej konsultacji, otrzyma cenne wskazówki żywieniowe i materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego żywienia. Nie zwlekaj!

Zapytaj dietetyka jak nadwaga znika!

#ODWAŻ SIĘ

 

Zadzwoń, umów się, skorzystaj z BEZPŁATNEJ konsultacji zJustyna Wójtowicz

dietetykiem lub umów się on-line

Zobacz jak można się zmienić pod opieką wykwalifikowanego

dietetyka.

Justyna Wójtowicz, dietetyk Naturhouse Radzyń Podlaski,

zapraszam.

 

Metamorfoza KubaMetamorfoza Beata

 
noimage
Kupie
środa, 29 listopada 2023
noimage
Zakupie owies lub mieszankę paszowa
niedziela, 26 listopada 2023