Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2023 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Umowa na budowę odcinka S19 podpisana

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 26 lipca 2022 15:00

Podpisanie umowy / foto: Powiat RadzyńskiDzisiaj rano 26 lipca na obowodnicy Radzynia podpisano umowę na budowę pierwszego w naszym powiecie odcinka ekspresowej S19.

Jest to 22-kilometrowy odcinek tzw. Via Carpatia pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim a Radzyniem Podlaskim. Drogę wybuje chińska firma Stecol Corporation za ok. 570,7 mln zł, która na zrealizowanie inwestycji ma 36 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych w czasie trwania robót budowlanych.

Nową drogą mamy pojechać w pierwszej połowie 2026 r. 

Umowę podpisali: Prezes Stecol Corporation Europe Li Youbing oraz Prezes Power Group Liu Xiaohui oraz Dyrektor Oddziału w Kielcach Krzysztof Strzelczyk.

Jak informuje GDDKiA odcinek Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości ok. 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto wybudowane zostaną: cztery mosty, jedenaście wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne.  

GDDKiA wybrału już także wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje ok. 18-kilometrowy odcinek S19 Radzyń Podlaski - Kock. Obecnie trwa obligatoryjna kontrola uprzednia tego postępowania. 

Umowa podpisana

 

Komentarze  

 
#21 palcem wskażęradzyniak13 2022-07-29 23:33
Najpierw głosował za zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej a potem jak już była zadyma na ulicach namawiał policjantów do dołączenia do suwerena- tu widzę zakłamanie i dwulicowość. A te jego interwencje poselskie to jest dopiero ubaw. Najpierw w świetle kamer podejmuje interwencję poselską miota się po budynku najczęściej policji stołecznej. Jak mu policjant mówi że może oficjalnie zapytać a dostanie na piśmie odpowiedź to zmienia ton i jak zwykle majaczy o trzaskaniu kopytami, o policji gettowej, o szmatach na twarzach o Polin. I po co to wszystko? Liczy się błysk kamer i elokwentne wypowiedzi.
 
 
#22 RE: Umowa na budowę odcinka S19 podpisanapioter 2022-07-30 11:48
a czy na tym sznurze znaleziono jakieś DNA? Podobno był czyściutki nigdy nie tykany. To nie byłby żaden strzał w kolano. Co się stało po śmierci Leppera? Nic. Samoobrona się nie odrodziła i nie ukradli głosów. Coś się stało po Petelickim i jego prawej ręce? Ten od AGATu. Nic kompletnie. Po Braunie też nikt płakać nie będzie a bruździ im że aż miło. Nie będą się bawić w nowiczoki tylko załatwią go jak posła Gruszkę dali mu leki na podniesienie cisnienia.
 
 
#23 #21Wuk 2022-07-30 16:01
O policji gettowej, o szmatach na twarzach i Polin jestem tego samego zdania co Braun. A interwencje poselskie były znakomite, czego dowodem reakcja władzy. Zalazł im za skórę.
A co do reszty niech się Pan zwróci do A. Kotyły biegłego w ironii oraz innych supozycjach a on Panu wytłumaczy to, czego Pan najwyraźniej nie rozumie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
agregat uprawowo-siewny
niedziela, 26 listopada 2023
noimage
Kurs operator wózków widłowych
środa, 29 listopada 2023