Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 listopada 2023 imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty

Środki na wyprawkę szkolną – wnioski od lipca

Małgorzata Korba   
wtorek, 28 czerwca 2022 05:00

300Wnioski o świadczenie „Dobry Start” na wyprawkę szkolną będzie można składać od najbliższego piątku, czyli od 1 lipca. Świadczenie wynosi po 300 zł na każdego ucznia. Przysługuje raz do roku.

Świadczenie „Dobry Start” nie zależy od dochodów rodziny. Rodzice mogą je wykorzystać na zakup podręczników, zeszytów lub innego wyposażenia niezbędnego dziecku w szkole. Wsparcie przysługuje na dziecko w wieku do 20 lat, które uczy się w szkole. W przypadku uczniów z niepełnosprawnością świadczenie przysługuje do 24 roku życia.

Wnioski o 300+ będzie można składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca do 30 listopada. Warto jednak przesłać zgłoszenie do końca sierpnia, bo wtedy ZUS wypłaci świadczenie do 30 września.

Wnioski są wyłącznie elektroniczne. Rodzice mogą je przesyłać przez bankowość internetową, Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE) lub portal Empatia. Informacje o przyznaniu świadczenia ZUS umieści na profilach rodziców w PUE. Środki trafią bezpośrednio na konta bankowe uprawnionych opiekunów.

W poprzednim roku szkolnym z programu „Dobry Start” skorzystało prawie 235 tys. uczniów w województwie lubelskim. W całej Polsce – 4,4 mln dzieci.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
makita
sobota, 25 listopada 2023
Garnitur BYTOM granat
Garnitur BYTOM granat
poniedziałek, 20 listopada 2023