Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 grudnia 2023 imieniny: Waldemar, Damazy

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Archiwów

Joanna Kowalik-Bylicka   
poniedziałek, 06 czerwca 2022 05:00

Dzień ArchiwówArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów. W programie wydarzenia.

Od  6 do 15 czerwca 2022 r. zapraszamy na wspólny spacer ulicami miasta. Mamy nadzieję, że przygotowana VII edycja cyklu „Zwiedzamy Radzyń z dokumentem” będzie okazją do poznania historii miasta i jego mieszkańców. W tym roku przygotowaliśmy dwie alternatywne trasy: „Kościół pw. Świętej Trójcy w Radzyniu – świadek historii” oraz „Radzyń - przy Rynku”. Tak, jak w ubiegłych latach przewodnikami będą dokumenty z zasobów archiwów państwowych. Zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia godziny (Joanna Kowalik-Bylicka, tel. 83 352 00 70 lub 662 280 641).

Od dnia 9 czerwca 2022 r. na stronie Archiwum Państwowego w Lublinie – lublin.ap.gov.pl dostępna będzie wystawa pt. „Archiwalny przewodnik po regionie – młyny”, w której prezentujemy źródła do historii młynarstwa na terenie powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, łukowskiego i łosickiego. Wybrane materiały pochodzą z zasobu Archiwum Państwowego w Lublinie oraz naszego Oddziału. Wystawę przygotowała młodszy archiwista Katarzyna Szczepańska.

W dniu 13 czerwca 2022 r. do archiwum zapraszamy rodzinnych genealogów. W godzinach od 10.00 do 15.00 będzie możliwość indywidualnych konsultacji, o godzinie 15.30 odbędzie się spotkanie Klubu Genealogicznego w Archiwum.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.