Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 15 sierpnia 2022 imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Zapraszamy na "Radzynian Portret Rodzinny"

Mariusz Szczygieł   
środa, 27 kwietnia 2022 06:00

Zdjęcie z 2013 rokuStowarzyszenie "Radzyń Moje Miasto" zaprasza do udziału w akcji pt.: "Radzynian Portret Rodzinny".

3 maja 2022 roku, w godzinach od 12:00 do 16:00 przed "żelazną bramą" Pałacu Potockich będziemy robić rodzinne zdjęcia wszystkim chętnym mieszkańcom Radzynia. Pamiątkowe fotografie wykonane będą na tle naszego zabytku, a fotografowani Radzynianie mogą przygotować odświętne stroje i ulubione atrybuty (kapelusz, parasol, fajka, ulubione zabawki). Zdjęcia będą wykonywane bezpłatnie i staną się naszym wspólnym rodzinnym albumem, kroniką portretów mieszkańców i aktualnych mód. Chcemy w ten sposób pogłębić integrację mieszkańców i podkreślić znaczenie pałacu Potockich.

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich mieszkańców Radzynia i okolic wraz z rodzinami oraz przedstawicieli władz, instytucji i szkół. Ze zdjęć zostanie utworzona wystawa, a fotografie będzie można odebrać bezpłatnie.

Jest to druga edycja akcji "Radzynian Portret Rodzinny". Pierwsza odbywała się w 2013 roku.

Logo

 

Komentarze  

 
#1 na poważnieyzzum 2022-04-27 08:00
Zaintrygowało mnie jedno zdanie "i podkreślić znaczenie pałacu Potockich" i tak się zastanawiam no właśnie jakie ma teraz znaczenie dla radzynian "Pałac". Czy ma jakiekolwiek oprócz "pocztówkowego" przez lata nic się nie działo myślę że niewielu ludzi może powiedzieć - a w pałacu to kiedyś robiliśmy to czy tamto... ( no może oprócz "skazanych" w sądzie oni to i mają jakieś wspomnienia) Niestety przez lata pałac był jest i chyba będzie nieobecny w "życiu " radzynian bo nie słyszałem o jakichkolwiek pomysłach żeby pałac "zintegrować" z Radzyniem.
 
 
#2 RE: Zapraszamy na "Radzynian Portret Rodzinny"pioter 2022-04-27 12:02
juzum ile mam ci powtarzać, zmień lekarza, leki nie wiem odpocznij sobie w Tworkach albo innym sanatorium. Naprawdę przestań myśleć, jeśli już pomyślałeś na Boga nie pisz tego. Jeżeli napisałeś na wszystkich świętych nie podpisuj. Jeżeli jednak podpisałeś to sie k.. później nie dziw.
 
 
#3 RE: Zapraszamy na "Radzynian Portret Rodzinny"yzzum 2022-04-27 13:02
dziękuję wiele wnosząca opinia
 
 
#4 RE: Zapraszamy na "Radzynian Portret Rodzinny"Kamx 2022-04-27 13:24
To jak miasto jest zarządzane to widać. Kasa ładowana w pałac który nie przynosi żadnego pożytku i nie generuje wpływów do budżetu miasta a jedynie ogromne koszty. Zobaczcie na powiat ile kilometrów dróg powstało i chodników z każdej strony czy to Wohyń czy Paszki Ustrzesz Płudy itd. a co powstało w Radzyniu? Mamy sobie robić zdjęcia na tle pustego pałacu i się z tego cieszyć bo to osiągnięcie na miarę naszego burmistrza. Sprawdźcie też ceny mieszkań w mieście i porównajcie z tym kontenerem na bulwarach 1,5x3m za 289 tys zł
 
 
#5 Pałaczenek44 2022-04-27 15:35
Pałac w Radzyniu to stara, zagrzybiona, śmierdząca stęchlizną ruina, wybudowana przez pana za pot i krwawicę pańszczyźnianych chłopków.Kolejny pan na radzyńskich włościach za podatki mieszkańców pudruje trupa . Po dwudziestu latach puder szlag trafi i trzeba będzie gnębić następnych podatników. Czy ktokolwiek wie w jaki sposób przerwać i zmusić burmistrza oraz radę miasta do zaprzestania marnotrawienia pieniędzy, które można wydać z pożytkiem dla mieszkańców.
 
 
#6 Pałac czekalipniak 2022-04-27 18:55
Pałac czeka aż Państwo wyremontuje a rębek kupi tak jak przychodnie trzeba być kretynem jak władze by nic tam nie zrobić poco remontować by dłużej stało wyburzyć postawić osiedle dziura ten radzyń dziura
 
 
#7 Skazanychandrzej78 2022-04-27 21:47
Super pomysł!Każdego skazanego powinni tam po wyroku skazującym fotografować przy tej bramie.Może komuś przypadnie ten pomysł.
 
 
#8 pomnik...cogito 2022-05-01 11:50
drogi Kmax, to nie kontener, to pomnik władzy pisuarskiej, wystawiony przy ulicy świętego...
i wszystko się zgadza... ya ????
 
 
#9 RE: Zapraszamy na "Radzynian Portret Rodzinny"Wuk 2022-05-03 16:35
Nie martwcie się o pałac. Putin to zburzy. Idziemy przecież do wojny na całego.
 
 
#10 #1 #2eSPe 2022-05-03 21:42
Chyba pierwszy raz zgodzić sie muszę z yzzum. Opinia Piotrusia nie ma żadnego merytorycznego znaczenia. On tylko powtarza wyuczone frazesy na szkoleniach pisowskich, nawet nie zdający sobie sprawy o czym mówi. Oczywistym zaś jest, że jak stwierdził yzzum, pałac nie jest zintegrowany że społeczeństwem naszego miasta. Jedynie szkołę muzyczną można od biedy dopisać na plus integracji. A co z resztą pustych hektarów pod dachem? Burmistrz i jego świta, nigdy nie mieli pomysłu na jego zagospodarowanie. Mieli tylko urojenia i ambicję udowodnić że są lepsi od poprzedników. Na razie ambitnie napełniają pieniędzmi worek bez dna. Ten pałac nigdy nie będzie tętnił życiem, szczególne gdy zorganizują tam magazyn archiwum. Muzeum, to też martwa instytucja, bo ile razy można pójść do tego samego muzeum?

Coś wspominano w przeszłości o jakiejś muzycznej kawiarni czy coś podobnego. A kto tam będzie grał, a kto płacił za to. Klienci, którzy przyjdą? A w zasadzie po co przyjdą? Na bezalkoholowe drinki?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.