Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 lipca 2022 imieniny: Cyryl, Metody, Estera

Uczennice Technikum Budowlane w ZSP w finale ogólnopolskiej olimpiady!

ZSP Radzyń Podlaski   
wtorek, 29 marca 2022 07:00

Olimpijki7 marca 2022 r. w jedenastu okręgach w Polsce odbyły się kwalifikacje do I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Procesie Inwestycyjno – Budowlanym.

W konkursie wzięło udział 553 uczniów z 11 województw. Do etapu wojewódzkiego awansowało 156 uczniów, z których po 2 najlepszych uczestników z poszczególnych województw wystartuje w finale ogólnopolskim , który odbędzie się 25 kwietnia 2022 roku o godz. 11.00 w Stalowej Woli. Województwo lubelskie w finale ogólnopolskim będą reprezentowały uczennice Anna Sobieszek i Amelia Chmielewska z Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Zadaniem będzie udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy - 50 pytań jednokrotnego wyboru, w tym 35 z ustawy – Prawo budowlane, 10 pytań z zagadnień z działów 2, 5 i 7 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz 5 pytań z rozdziału 2 i 5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, opracowanego przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego  w Stalowej Woli.

Uczniowie przygotowali się do Olimpiady pod kierunkiem mgr inż. Eweliny Muszyńskiej  oraz mgr inż. Eweliny Kozyra- Sikorskiej.

Życzymy powodzenia!

 

Komentarze  

 
#1 olimpiadabolo2 2022-03-30 08:49
Gratulacje dla uczennic za wysoki poziom wiedzy budowlanej.Zastanawiam się czemu jak są sukcesy ucznia to do zdjęcia zawsze pcha się pani dyrektor Dzida,czy ma jakieś zasługi ;-)
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2022-03-31 05:58
To nie jest trudne do zrozumienia, że sukcesy ucznia są zdeterminowane pracą konkretnych nauczycieli (którzy są w publikacji obecni)i dyrektora szkoły, który odpowiada za organizację pracy szkoły, tworzenie klimatu zdrowej rywalizacji, promowanie wysiłku pedagogów, nagradzanie najlepszych i najskuteczniejszych dydaktyków, wreszcie nagłaśnianie osiągnięć szkoły w celu budowania jej pomyślnego rozwoju.Jest się nad czym zastanawiać, zatem powodzenia życzę...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.