Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2022 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dyżur ZUS dla rodziców w Borkach

Małgorzata Korba   
środa, 09 marca 2022 07:00

ZUSRodzice i opiekunowie z powiatu radzyńskiego nadal składają do ZUS wnioski o 500+ na dzieci i o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Wpłynęło ich dotąd ponad 4 tys. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na kolejny dyżur eksperta w tej sprawie – tym razem w gminie Borki.

Wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ oraz o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) należy składać przez internet, za pomocą bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Rodzicom, którzy potrzebują wsparcia z wypełnieniem wniosku, taką pomoc świadczy ZUS w każdej ze swoich placówek.

Dodatkowo 17 marca (czwartek) odbędą się dyżury w miejscowościach, gdzie Zakład nie ma swoich placówek. Tego dnia z porad pracowników ZUS w sprawie 500+ i RKO będzie można skorzystać między innymi w Urzędzie Gminy Borki przy ul. II Armii Wojska Polskiego 41. Dyżur odbędzie się w godzinach 9:00-13:00. Żeby podczas dyżuru złożyć elektroniczny wniosek o świadczenie na dziecko, trzeba wziąć ze sobą dowód tożsamości i numer rachunku do wypłaty.

Jak dotąd rodzice i opiekunowie dzieci z powiatu radzyńskiego złożyli ponad 3,2 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na 5,7 tys. dzieci. Z terenu powiatu do ZUS wpłynęło także około ośmiuset wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Oba świadczenia można pobierać równolegle. 500+ przysługuje na dzieci do ukończenia 18 roku życia. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy to świadczenie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12 do 35 miesiąca życia.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.