Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 lipca 2022 imieniny: Jagoda, Urban, Otton

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chciała sprzedać spodnie, straciła ponad 20 tysięcy złotych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 02 marca 2022 07:00

Straciła ponad 20 tysięcy złNiemal 23 tysiące złotych straciła mieszkanka powiatu radzyńskiego sprzedając spodnie na portalu aukcyjnym.

W poniedziałek 28 lutego br. do radzyńskiej komendy zgłosiła się 24-latka, która została oszukana podczas sprzedaży w internecie. Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż damskie spodnie. Osoba zainteresowana zakupem przesłała za pośrednictwem popularnego komunikatora wiadomość z pytaniem, czy ogłoszenie jest nadal aktualne.

Po zapewnieniu, że wystawiony towar jest dostępny, otrzymała wiadomość, że występuje problem z funkcją „kup teraz” i nabywca chciałby otrzymać adres mailowy sprzedającej w celu przesłania linku, za pomocą którego będzie można zaakceptować sprzedaż.

24-latka bez zastanowienie kliknęła w przesłany link, a następnie została przekierowana na stronę. Tam podała swoje dane i po kliknięciu w pole „odbierz środki”, została przekierowana na stronę banku, w którym posiada rachunek bankowy. Następnie wpisała kod autoryzacyjny, co nie przyniosło rezultatu w pomyślnym zalogowaniu.

Po tych czynnościach kobieta otrzymała komunikat, że jeżeli występują problemy z zalogowaniem, musi wpisać numer swojej karty. Niestety te czynności okazały się również bezskuteczne. W rezultacie 24-latka zrezygnowała z odbioru płatności. Jak się później okazało z jej rachunku zostały wyprowadzone pieniądze, łącznie 23 tysięce złotych.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie podawajmy żadnych swoich danych i nie otwierajmy podejrzanych linków. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności.

 

Komentarze  

 
#1 nieważne ktobzien 2022-03-02 10:46
Policja nie powinna zajmować się sprawami bezmózgowców tym bardziej, że ostatnio wiele razy nawet na tych stronach podawane były informacje o wyłudzaniu pieniędzy przez niby kupującymi jak też ostrzegano przed podawaniem linków. Kobieta mająca 24 lata powinna mieć przynajmniej kroplę oleju w głowie a jak nie ma to niech ponosi straty. To nie jest staruszka oszukana " na wnuczka " chociaż tych też już mi nie jest szkoda. Oby nie odzyskała tych pieniędzy to może coś zrozumie.
 
 
#2 RE: Chciała sprzedać spodnie, straciła ponad 20 tysięcy złotychpioter 2022-03-02 13:01
Pora na stronie założyć oddzielny temat o takich wyłudzeniach aby był dostępny za pierwszym kliknięciem i przez cały czas. Jak by to zrobiły wszystkie radzyńskie portale to myślę że oszukanych byłoby zdecydowanie mniej.
 
 
#3 ?zenek44 2022-03-02 13:23
Każdy sposób na pozyskanie pieniędzy jest dobry , jeżeli cwaniak trafi na naiwniaka, który odda mu dobrowolnie pieniądze to co ma do tego Policja?
 
 
#4 zasadaempa 2022-03-02 15:46
Jest taka zasada, że nie kopie się leżącego,ale to trzeba mieć jakieś zasady.
Ja osobiście bardzo Pani współczuję.
 
 
#5 Moralne dnouppage 2022-03-03 01:24
Trzeba być na moralnym dnie, żeby potępiać ofiarę, a nie sprawcę przestępstwa.
 
 
#6 RE: Chciała sprzedać spodnie, straciła ponad 20 tysięcy złotychGosiak123 2022-03-03 09:57
Na stronie iledzisiaj.pl ciągle są wyświetlane reklamy do stron wyłudzających pieniądze (ostatnio z wizerunkiem Szymona Hołowni). Może byście się tym zajęli. A nie później pisanie o poszkodowanych ludziach.
 
 
#7 Do Gosiak123lukas1 2022-03-03 12:00
Jest coś takie coś jak mózg. Korzystanie z niego pozwoli uniknąć takich sytuacji.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.