Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 5 czerwca 2023 imieniny: Bonifacego, Walerii

Przekroczył prędkość. Był pijany

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 30 listopada 1999 02:00

PolicjaNiemal 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 51-latek, który w takim stanie kierował osobowym volvo. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. 

Do zdarzenia doszło w sobotę kilka minut przed godziną 9:00 na ulicy Południowej w Kąkolewnicy. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym kierujący poruszał się z prędkością 86 km/h.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 51-latek, mieszkaniec gminy Kąkolewnica jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości 51-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych, natomiast za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

Umywalka,noga i bateria
Umywalka,noga i bateria
niedziela, 04 czerwca 2023
noimage
Kurs pedagogiczny
poniedziałek, 29 maja 2023
noimage
Sprzedam
niedziela, 04 czerwca 2023