Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2022 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Mieszkańcy Zabiela mają dość

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 13 stycznia 2022 07:00

Remont trwa- Uszkodziłam zderzak w moim samochodzie – przez telefon opowiada zdenerwowana Czytelniczka, mieszkanka Zabiela.

– My tu mamy od lipca budowę, cały czas. Ile jeszcze? – pyta.

W Zabielu trwa remont nawierzchni. To etap większego projektu – od Zabiela, przez Paszki do krajowej 19-tki. Paszki i droga do Zabiela są już dawno wyremontowane. Jedzie się tam jak po stole. Zabiele za to… Tu prace wciąż trwają, droga jest jak na Księżycu – najlepiej jechać na drugim biegu i bez gazu. Inaczej zawieszenie ucierpi na pewno. A jest twardo, bo mróz. A co kiedy rozmarznie? Strach się bać. Nie dziwne, że mieszkańcy już powoli tracą cierpliwość.

Starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski zna sytuację.

- Należałoby wynieść się z Zabiela, gdy starosta remontuje drogę, bo jest tragicznie. Ja bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Zabiela i Paszk za ogromną cierpliwość. Za to że telefon u starosty nie dzwoni bez przerwy. Jak ja bym tam mieszkał, też by mnie nerwy brały – mówi.

- Przypomnijcie sobie Państwo tę drogę 20, 30 lat, a nawet rok temu. Przypomnijcie sobie jezioro, które się po ulewach zbierało, gdzie przyjeżdżał samochód z Zarządu Dróg i wysysał tę wodę, żeby można się było tamtędy przemieszczać – wspomina. - Moglibyśmy tę drogę zrobić szybko i skutecznie. Ona już by była zrobiona, gdyby była robiona bez kanalizacji. Ponieważ jest robiona z kanalizacją burzową, to jest to procedura zdecydowanie dłuższa – tłumaczy.

- Już niedługo, na Wielkanoc będziecie mieli Państwo przepiękną, nową drogę i Państwa dzieci jeszcze będą się z tej drogi mogły cieszyć – obiecuje starosta.

220113-zabiele-1220113-zabiele-2220113-zabiele-3220113-zabiele-4220113-zabiele-5220113-zabiele-6220113-zabiele-7220113-zabiele-8

 

Komentarze  

 
#1 ?bro51 2022-01-13 16:49
czy Pan Starosta jest poważny?tą drogę można było zrobić w miesiąc,tylko trzeba było ustalić krótszy termin z wykonawcą.To co się dzieje w zabielu woła o pomstę do nieba.
 
 
#2 dobra drogaadrianboss11 2022-01-13 17:08
to jest spora inwestycja. Zwróćcie uwagę jakie prace są tam wykonywane. Wszyscy widzą tylko drogę a to co jest pod drogą? kanalizacja wodociągi kable itd. Teraz tak sie buduje żeby potem nie rozkopywać.
 
 
#3 Ręce opadająRadzyniak79 2022-01-13 18:16
Bo to są prości ludzie. Myślą że wpadnie firma, rozwinie asfalt z rolki i to już z pomalowanymi liniami a na koniec powybijają znaki w ziemie i będzie ok. Nie widzą ze kanalizacja deszczowa jest bardzo głęboko i trzeba kopać po parę metrów dziennie a dodatkowo pora roku nie pomaga. Swoje zrobiły też ciężarówki po blokadach rolników. Robisz - źle, nie robisz - też źle. Nie dogodzisz.
 
 
#4 ZabielakLepa 2022-01-14 00:17
Jako mieszkaniec wsi Zabiele jestem bardzo wdzięczny za inwestycje prowadzone w mojej miejscowości przez obecnie panujących Włodarzy Pana Starostę oraz Pana Wójta. Nie można wypowiadać się w imieniu wszystkich mieszkańców wsi, gdyż z mojego punktu widzenia, wszyscy są bardzo zadowoleni, że w końcu będziemy mogli się przemieszczać drogą i bezpiecznym chodnikiem,którego nigdy tu nie było.Dzieci będą mogły spokojnie iść do szkoły i z niej wracać. Każdy kto posiada jakąkolwiek wiedzę na temat prawidłowości wykonywanych prac przy remontach dróg rozumie,że nie jest to budowanie z klocków czy z rolki trawnika.Jako mieszkaniec przemieszczający się droga z końca wsi do pracy kilka razy dziennie,nie stanowi to dla mnie żadnego problemu. Irytujące jest to,że kilka sfrustrowanych pań,wypowiada się w imieniu wszystkich mieszkańców Zabiela. Moja rada dla Pani Sołtyś, Radnej sprawdzić stany techniczne aut,odśiweżyć wiedzę z poruszania się autem po drodze remontowanej,nie słuchać rad przegranego elektoratu, wypić filiżankę melisy i nie robić tzw sztucznych afer za które muszą wstydzić się pozostali mieszkańcy wsi Zabiele. Polecam trening wdzięczności, pozwala wyzbyć się pesymistycznego podejścia do życia. Warto zaczekać na komfort,z którego będziemy niedługo korzystać wszyscy.
 
 
#5 Do Zabielak-Lepaizabela 2022-01-14 11:11
Miły Panie nikt nie słucha przegranego elektoratu, nikt nie ma żalu do władz wręcz przeciwnie.
Osobiście jestem wdzięczna władzom, że doczekaliśmy się tej inwestycji.
Problem jest w bałaganie, który remontujący zostawiają po sobie kończąc dzień pracy, niezabezpieczone większe dziury, worki pełne śmieci,kamienie,palety itd.itp.jezeli Pan tutaj mieszka proszę się rozejrzeć na prawo i lewo....idąc pieszo oczywiście, ponieważ jadąc autem musi Pan się skupić na dołkach w drodze.
Gdyby co pewien czas wykonawca zniwelował te doły w drodzy i tak poważną inwestycję rozpoczął kilka miesięcy wcześniej byłoby po sprawie.Mam wrażenie, że nie do końca jest Pan we wszystkim zorientowany.
Odnośnie melisy chyba za dużo jej Pan pije, stąd opóźnienie w myśleniu....Pani sołtys oraz Pani Radna jej nie piją wiec myślą realnie.
Na koniec dziękuję Władzom za tę inwestycję i proszę o nadzór nad nią.
 
 
#6 Inwestycjestadionowy 2022-01-14 16:54
Władzo!!! Najwyższy czas na modernizacje stadionu miejskiego. Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe!!!
 
 
#7 Za rządu PiS wstaliśmy z kolan, ale upadliśmy na twarz.Kraków 2022-01-14 17:53
Polacy przecierają codziennie oczy ze zdumienia płacąc za zakupy... Macie swój PiS , macie TVP info. Dotarło ?.
 
 
#8 coś, na pamięćzimny 2022-01-15 09:17
Myślę, że ludzie głosujący na PIS bez Twoich podpowiedzi oceniają co dla nich lepsze. Oni też widzą śmieszne, nieporadne decyzje kadrowe i wpadki wizerunkowe PIS ale pamiętają, podniesienie składki zdrowotnej, vat-u z 22 na 23, wieku emerytalnego, zarąbanie 75% składek z OFE dla ratowania zielonej wyspy. A co dostali?. Zamrożoną kwotę wolną od podatku, praktycznie zamrożoną płacę minimalną i igrzyska w postaci Euro 2012 do których na siłę wybudowano rzeczywiście trochę dróg ale za dwa lata już je remontowano. Pamiętają ten pluralizm w mediach gdzie od świtu do nocy we wszystkich mediach miałeś jeden przekaz o dobrej unii i nadzwyczaj zdolnej ekipie rządzącej, czasami zakłócony jakimś spoconym politykiem, któremu udowodniono łapówkarstwo. Ludzie pamiętają i oceniają, nie potrzebują Krakowa by im zajrzał do portwela.
 
 
#9 RE: Mieszkańcy Zabiela mają dośćpioter 2022-01-15 11:29
panie kraków ja pana zapytałem kiedyś co pis ma do światowych cen ropy, gazu oraz węgla i stawek za emisję co2. Weź no sprawdź kto tam podpisywał te zielone łady. Teraz kraków metodą cytatu odpowiem czyja to wina uwaga cytat: "W internetowym głosowaniu czytelników Newsweeka na 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków prezes PiS, Jarosław Kaczyński, znalazł się dopiero w połowie stawki, za to miejsce pierwsze otrzymał Donald Tusk."
 
 
#10 Pioterradzyniak95 2022-01-15 11:57
Jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili xd

Jarek mniej wpływów ma niz osoba która siedzi w KE.
(Nie jestem ani z PiS ani z Po)
A szczerze to naliczyłeś ile już Polska ma do zapłaty za kopalnie przy granicy z Czechami? Bo z tego co widziałem rozmowe z vce ministrem to vytat -"Unia może nam naliczać dalej karę, my ją zapłacimy". Czyli jak odpierniczac syf i mówić wprost że nas stać na więcej podatków, oplat , rygorystycznych mandatów.
A co do pradu- jakby była postawiona elektrownia atomowa to prąd byłby tani jak barszcz, co za tym idzie większość usług wym. Energii miałaby dobitnie obniżoną cenę usługi, produkcji. Ale za czyjego panowania ta elektrownia została zburzona? :)
 
 
#11 do #10Radzyniak79 2022-01-15 14:13
Niestety na chwilę obecną energia atomowa traktowana jest też jako "brudna" a więc do ceny prądu dodawana jest ta sama stawka opłat za emisję co2 czyli ok 60%. Oczywiście na pewno elektrownia atomowa jest tańsza bo stosunek węgla do uranu wynosi 1:100 000 ale olbrzymim problem są odpady radioaktywne. Tak czy siak musimy płacić dożo za co2 a projekt neutralności emisyjnej podpisały wszystkie kraje unii w 2014 roku. Gdyby Donald Tusk nie podpisał to projekt by nie przeszedł bo musiała być zgoda wszystkich krajów. I tak musimy teraz w to brnąć a np Chiny czy USA mają to w d... Do 2030 r musimy dojść do 55% czystości ekologicznej a do 2050 do 100%. Oczywiście finansowo tracą na tym zwykli ludzie, bo rząd nawet zyskuje, ponieważ kupuje kwoty ekologiczne i sprzedaje z zyskiem innym krajem pod warunkiem, że wydaje połowę na poprawę jakości powietrza np solary, wiatraki a z resztą może zrobić co chce i to jest duży zastrzyk gotówki dla budżetu, czyli jest kasa na 500+, Sasinową niegospodarność i inne. Jeszcze dochodzi kaska z funduszu sprawiedliwości ale o tym nie chce mi się pisać.
 
 
#12 RE: Mieszkańcy Zabiela mają dośćpioter 2022-01-15 14:14
ale to czytelnicy newsweeka tak stwierdzili a nie ja. Skoro Kaczor nie ma takich wpływów jak Tusk to wszystko co się w Polsce dzieje jest winą Tuska. Dalszej części wypowiedzi nie rozumiem. No za czyjego panowania została niedokończona budowa elektrowni atomowej. Jak się nie mylę to w 1986 Czernobyl wyleciał w powietrze i plany budowy podobnego reaktora jaki był w czarnobylu zostały zaniechane. Tylko nie wiem kto to zatwierdził Tusk czy Kaczor. Według czytelników nesweeka pewnie Tusk. Zresztą francuzi myślą nad budową modułowych elektrowni atomowych. Może takie powstaną i w Polsce
 
 
#13 Do 12radzyniak95 2022-01-15 14:23
Nie pytaj za kogo zaczęło się budować, tylko za kogo postanowiono że to co zbudowane to lepiej zburzyć ale zarzad od elektrowni zamienić osobami. Bo pamiętaj kto za PO był doradca Tuska i wielkie zdziwienie że to cały czas ta sama sitwa
 
 
#14 Kryteria rekrutacjiKraków 2022-01-15 16:21
PIOTER - czy , aby przystąpić do PiS trzeba mieć jakiś wyrok sądowy, czy opinię proboszcza, czy tylko wystarczy być debilem ?.
 
 
#15 RE: Mieszkańcy Zabiela mają dośćpioter 2022-01-15 16:31
zburzono tylko tą elektrownię która miała być węglowa o tą ci chodzi. Najprawdopodobniej budowa tej elektrowni była od początku przekrętem. Wiedziano że nie dokończy się budowy bo dojdą takie opłaty za palenie nieekologicznym węglem że się nie będzie opłacało jej otwierać. Na jej miejsce ma powstać gazowa a gaz ekologioczny mamy brać z nord stream 2. No kraków przyznaj się na kogo głosowałeś w newsweeku.
 
 
#16 cozenek44 2022-01-15 19:27
Czegoś nie rozumiem , co ma wspólnego droga przez Zabiele z elektrownią atomową? Może elektrownia będzie budowana na działkach władcy obok pustelni za Paszkami?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.