Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 29 grudnia 2021 07:00

Wychłodzony mężczyznaDzięki informacji przekazanej przez mieszkańca, radzyńscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem 69-latka. Mężczyzna siedział na ławce przed ogrodzeniem posesji i nie był w stanie sam dalej się poruszać.

Radzyńscy mundurowi wraz z nadejściem chłodniejszych dni sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, które wówczas szczególnie narażone są na utratę zdrowia i życia.

W poniedziałek około godziny 17:30 oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że przed jedną z posesji w miejscowości Branica Suchowolska siedzi starszy mężczyzna. Zgłaszający dodał również, że mężczyzna ma problemy z poruszaniem się.

Skierowany na miejsce patrol mundurowych potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze na miejscu zastali wychłodzonego 69-letniego mieszkańca gminy Wohyń, a jego stan zagrażał bezpośrednio zdrowiu i życiu.

Mundurowi natychmiast zareagowali okrywając starszego mężczyznę kocem termicznym. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł mężczyznę do szpitala.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, pod wpływem alkoholu, szczególnie w te zimowe, mroźne dni. Jeden telefon może uratować osobę przed wychłodzeniem.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.