Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 grudnia 2022 imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

Na kwarantannie siedź w domu!

Mariusz Szczygieł   
piątek, 05 listopada 2021 05:00

PolicjantKażdego dnia zwiększa się liczba osób objętych kwarantanną domową.

Policja przypomina o obowiązkach związanych z tą sytuacją. Jest to nie tylko zakaz opuszczania miejsca odbywania kwarantanny, ale także obowiązek zainstalowania i używania aplikacji „Kwarantanna domowa”.

W trakcie trwania pandemii koronawirusa, jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Lubelszczyźnie otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani policjanci weryfikują, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów.

z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od 1 kwietnia 2020r. dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Za złamanie kwarantanny może zostać nałożona grzywna do 5 tysięcy złotych.

Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Jak złożyć oświadczenie?

  • za pośrednictwem ePUAP, przesyłając na adres skrytki: /MAiC/SkrytkaESP,
  • przesyłając na adres e-mail KPRM: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  opatrzone podpisem zaufanym, podpisem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym,
  • do państwowego powiatowego inspektora sanitarnego właściwego dla miejsca odbywania kwarantanny,
  • lub przekazać wypełniony druk oświadczenia lokalnej jednostce Policji.

Pamiętaj! Korzystanie z aplikacji nie dotyczy osób przebywających w izolacji.

Podstawa prawna: art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 poz. 1842, z późn. zm.).
Z obowiązku tego zwolnione są wyłącznie osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzące lub niedowidzące), a także osoby, które właściwym służbom złożyły oświadczenie, że nie są abonentami lub użytkownikami sieci telekomunikacyjnej lub nie posiadają urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie tego oprogramowania.

Osoby, które wbrew ciążącemu na nich prawnemu obowiązkowi, nie zainstalują lub nie będą używać aplikacji Kwarantanna domowa mogą zostać ukarane karą grzywny lub nagany. Podstawa prawna: art. 116 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz. U. z 2019 r. poz. 821, z późn. zm.). Korzystanie z Aplikacji nie zwalnia z konieczności przestrzegania obowiązków jakie przepisy nakładają na osoby poddane kwarantannie. W szczególności, nie opuszczania miejsca odbywania kwarantanny oraz stosowania się do poleceń służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Na kwarantannie siedź w domu!kinga75 2021-11-05 21:10
Czy można zmusić do poddania się testom "antycovidowym" i w jakich okolicznościach?
Bo np odmowę mandatu za niemaskowanie sądy rozstrzygają na korzyść oskarżonych przez funkcjonariuszy jako bezprawne ograniczanie wolności obywatelskich.
 
 
#2 ?Radzyniak79 2021-11-06 08:24
Dla mnie te całe zarządzenia to jedna wielka paranoja. Część rodziny siedzi zamknięta w domu na kwarantannie a reszty domowników to nie tyczy. Naukowcy twierdzą że było 65 badań które potwierdziły że maseczki nie działają a policja każe mandatami za ich nie noszenie. W tamtym roku o tej porze było mniej zakażeń i zrobili lockdown a teraz wszystko normalnie funkcjonuje. Pół Polski się zaszczepiło a liczba zakarzen i umieralność się zwiększyła. Coś tu jest nie tak.
 
 
#3 kłamstwa Radzyniak79yzzum 2021-11-06 12:18
Kłamstwa z poprzedniego wpisu:
- NIEPRAWDA nie ma 65 badań o nieskuteczności masek
-NIEPRAWDA nie zaszcepiło sie ponad połowa Polaków ( w pełni zaszczepionych jest 13,9mln co daje ok 38%)
-NIEPRAWDA w tamtym roku o tej porze było wiecej zakażeń ( na 5 XI 2020- 27143 a 5XI 2021 15904 osób)
-NIEPRAWDA w tamtym roku wiecej ludzi umarło ( 5 XI 2020 367 a 5XI 2021 -152 osoby) pomimo że rok temu był locdown.
I teraz zasadnicze pytanie dlaczego Pan kłamie ( i Panu podobni) z nieuctwa i tępoty czy z wyrachowania
 
 
#4 WukWuk 2021-11-12 09:31
Ja znalazłem 77 badań stwierdzających, że maski nie są skuteczne. Lockdawn zabił w Polsce wykładniczo więcej ludzi niż COVID. Nieliczne państwa, które nie go nie stosowały nie mały nadmiarowych zgonów. Wszystko to było wiadome już 2019 roku i jest opisane w książkach medycznych. Natomiast pandemia nie jest opisana w książkach medycznych, tylko w książkach o sterowaniu społecznym.


www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
www.youtube.com/.../
 
 
#5 WukWuk 2021-11-12 09:38
Informacja dla katolików: wg tradycyjnego nauczania katolickiego przyjęcie tzw. "szczepionki mRNA" przeciwko COVID-19 a w istocie poddanie się terapii genowej jest GRZECHEM CIĘŻKIM: www.bibula.com/?p=128870

Sterowanie społeczne: www.bibula.com/?p=128997


I jego kierunek:
www.bibula.com/?p=129018
 
 
#6 WukWuk 2021-11-12 09:45
Literatura dla tutejszych ignorantów:
wirusologia:
ksiegarnia.pwn.pl/.../
medycyna:
pzwl.pl/.../
terapie genowe mRNA (znalezienie czegoś sensownego w necie na ten temat jest trudniejsze niż dwa lata temu):
www.uw.edu.pl/.../
onlinelibrary.wiley.com/.../.. .
 
 
#7 Wuk nie kłam i nie kompromituj sieyzzum 2021-11-12 10:39
KŁAMSTWO - kłamstwem jest że przyjęcie szczepionek jest grzechem. Stanowisko zajął Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski w dniu 23XII 2020 i wnim to stwierdza "(...) Osoby te mogą jednak korzystać z tych szczepionek w trosce o swoje życie czy zdrowie. Osoby takie byłyby jednak winne moralnego poparcia dla tych szczepionek, technologii ich produkcji, jeżeli by je przyjmowały, mając do dyspozycji inne szczepionki wolne od powyższych zastrzeżeń.(>>>)
Panie Wuk proszę nie kompromituj sie z tym youtube. Badania przeprowadzają naukowcy nie youtube -rzy, Wierz mi Youtube jest źródłem wiedzy dla gimbusów i niektórych absolwentów prawa. Ludzie rozumni patrzą na to z lekkim uśmiechem .

Ps a tak z ciekawoiści Prosze niech Pan poda te państwa które nie stosowały obostrzeń
 
 
#8 Prymitywne manipulacje yzzumWuk 2021-11-12 12:01
Pierwsza manipulacja: Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski = Magisterium Kościoła. Jest to fałsz. Drugi fałsz jest w samej opinii Zespołu wypowiadającego się na bazie nieprawdziwych (wtedy zatajonych) danych o tzw. szczepionkach mRNA.
Kościół zaś uczy, że aborcji nie można popierać w żaden sposób z czego wynika, że przyjmowanie tzw. szczepionkach mRNA jest grzechem ciężkim, przy zwykłych warunkach (świadomość i dobrowolność, co do których można mieć oczywiście wątpliwości).

Druga manipulacja: Wuk powołuje się na badania przeprowadzone przez youtuba.
Jest to fałsz. Youtube jest tylko platformą informacyjną. Wuk likował posiedzenia z udziałem ekspertów, szczegółowo omawiających problem, wskazujących i cytujących liczne badania naukowe. Wuk nie linkował żadnych badań przeprowadzanych przez youtube.

Trzecia manipulacja yzzum: pominięcie wszystkich odniesień do danych naukowych przytoczonych przez Wuka.
 
 
#9 niech Pan poda te państwa które nie stosowały obostrzeńWuk 2021-11-12 12:08
Linkowełem potrzebne informacje. To jest kilka godzin merytorycznego materiału z porównywaniem strategi zastosowanych przez różne państwa. Można porównać Szwecję do Polski, Północną i Południową Dakotę. Można też zwrócić uwagę na skutki zniesienia restrykcji przez Florydę, czy Teksas.
Nieliczne państwa, które nie zastosowały lockdawnów to te które mają drakońskie przepisy antykorupcyjne vide: Szwecja.
 
 
#10 Ludzie rozumni patrzą na to z lekkim uśmiechem .Wuk 2021-11-12 12:17
Ludzie rozumni nie mają się z czego śmiać, gdy patrzą na to, co się dzieje. Na lekki uśmiech mogą sobie pozwolić tylko zadufani w sobie ćwierćinteligenci, wytresowani w ślinieniu się na hasło "nauka", chociaż z nauką nigdy nie mieli styczności a nawet nigdy na oczy nie widzieli "Nature", czy "Lancet". O sytuacji we współczesnej nauce nie mają żadnego pojęcia i wyobrażają sobie, że nauka polega na jednomyślnym froncie ideologicznym. Najpoważniejszym źródłem ich informacji jest oficjalna propaganda, wypowiedzi doradców premiera, których zmieniających się co miesiąc "naukowych" opinii nawet się nie protokołuje.

Elementarna przyzwoitość nakazywałaby przyznać WUK-owi rację, skoro dzisiejszy stan rzeczy opisał w październiku zeszłego roku. Jest to naturalnie coś niedostępnego dla pożytecznego idioty (termin techniczny marksizmu) w rodzaju Yuzzum.
 
 
#11 Irlandiazjp 2021-11-12 18:41
Pod tym linkiem jest artykuł przeznaczony dla tych co potrafią jeszcze samodzielnie myśleć i wyciągać wnioski: kierunekirlandia.eu/.../...
Wynika z niego, że w Irlandii w której zaszczepiono 91% społeczeństwa powyżej 12 roku życia dalej są zakażenia, zgony i hospitalizacje. Na dzień 11 listopada ok. 3700 zakażeń dziennie, 11 zgonów i 80 hospitalizacji. Irlandia to ok. 5-milionowe państwo.
 
 
#12 tych co potrafią jeszcze samodzielnie myślećWuk 2021-11-12 20:17
Nie tylko Irlandia. Wszędzie z maksymalnie wyszczepionym Izraelem, Singapurem, W. Brytanią na czele, mamy to samo. Ale narracja Niedzielskiego jako "naukowa" nie bierze pod uwagę tych faktów. Badań naukowych też nie bierze pod uwagę. Czy słyszał ktoś, by Niedzielski ostrzegał przez szczepieniem jako potencjalnie niebezpiecznym? Przecież to właśnie stwierdzają badania naukowe: ncbi.nlm.nih.gov/.../...
Dlaczego? Bo to nie jest narracja naukowa tylko straszenie podatnych na to tchórzy. Wytresowanych, zamaskowanych, wyszczepionych i (...)cych ze strachu w majty. A wśród tego płazu samozwańcza elyta narodu, wielbiciele nauki, inteligencja patrząca na wszystko z góry swojego intelektu. Jełopy bez kszty rozumu, bez moralności. DNO!
 
 
#13 Cytując Marszałka Terleckiego - kretynPaolo Borsellino 2021-11-13 01:17
A tymczasem WUKopodobni zatykają szpitale, przez co ludzie umierają z braku opieki medycznej.

Tłumaczy im się, że nawet w radzyńskim szpitalu na OIOMie i pod tlenem, ze wspomaganiem oddychania leżą TYLKO niezaszczepieni, dalej nie dociera...

A ruska propaganda ma się znakomicie, i dalej szeruje bzdury o szkodliwości szczepień, maseczek, lockdownów, a WUKopodobni porównują Szwecję nie z Norwegią, tylko z Polską.
 
 
#14 Wuk znowu kłamieyzzum 2021-11-13 09:11
KŁAMSTWO - Co do Szwecji. Wypowiedź głównego epidemiologa Szwecji "(...) Program szczepień przynosi rezultaty i wszystko wskazuje na to, że sytuacja zmierza w dobrym kierunku - powiedział główny epidemiolog kraju Anders Tegnell. (..)" i dlatego Szewcja zniosła obostrzenia. Zresztą w dalszej części wypowiedzi tłumaczy on że obostrzenia zniesione są tylko dla zaszczepionych, dlatego zgadzam sie z Wuk-iem bądźmy jak Szecja obostrzenia tylko dla niezaszczepionych.
 
 
#15 Program szczepień przynosi rezultaty w Radzyniu ....Wuk 2021-11-13 11:38
... i podobno w Szwecji. Nie wiem, kto leży w Radzyniu, gdyż SP ZOZ nie udzielił mi informacji publicznej o którą się zwracałem. Ciekawe czemu? Ale dr Warwas specjalista od covida, który twierdzi, że covida nie da się wyleczyć zachwalając tzw. szczepionki twierdził, że zaszczepionych nie testują, Więc na covida chorują tylko niezaszczepieni. Program szczepień rzeczywiście przynosi rezultaty a przyniesie takie, że jeszcze płakać będziecie, że nie można SIĘ ODSZCZEPIĆ.
 
 
#16 Program szczepień przynosi rezultaty w Radzyniu ....Wuk 2021-11-13 11:47
Niedzielski jeszcze dwa tygodnie temu też twierdził, że zaszczepieni nie chorują, gdy jego ministerstwo jedynie słusznej choroby już podawało informację o hospitalizacji na poziomie 30 % zaszczepionych. Wtedy w Izraelu chorowali wyłącznie zaszczepieni (bo innych prawie nie było). Teraz Niedzielski już się poprawił ale Borsalino i Yuzuum najwyraźniej nie nadążają za aktualną propagandą. Za niczym nie nadążają. Nawet o 100.000 zgonów na skutek zamkniętej służby zdrowia, będą oskarżać "WUKopodobnych". Tymczasem nawet tzw. Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniego roku liczba hospitalizacji w Polsce ZMINIEJSZYŁA SIĘ o prawie DWA MILIONY. Andruszkiewicz oskarżył o to obywateli, którzy boją się lekarza a tutaj oskarżają, że "WUKopodobni zatykają szpitale, przez co ludzie umierają z braku opieki medycznej".

L
 
 
#17 Program szczepień przynosi rezultaty w Radzyniu ....Wuk 2021-11-13 11:59
Faktycznie ludzie umierają z powodu:
- odcięcia ich od lekarzy pierwszego kontaktu i diagnostyki (lekarz, którzy przed 2020 rokiem odmówiłby zbadania pacjenta, straciłby prawo wykonywania zawodu);
- wstrzymania dotychczasowych procedur medycznych i hospitalizacji (co skutkuje falą zgonów kardiologicznych, onkologicznych itd.)
- zaniechaniem leczenia covid (lekarzy którzy to robią wbrew idiotycznym zakazom ściga Izba Lekarska i Rzecznik Pacjenta).

Polecam obszerne przesłuchanie dr. Martyki, które już linkowałem, albo opinię dr Hałata, byłego głównego epidemiologa kraju: www.youtube.com/.../ .

Polecam też poczytać literaturę medyczną. Nie polecam za to słuchać pozbawionych ludzkiej godności i rozumu tchórzy pokroju yuzzum, Borsellino dyżurujących tu w czynie społecznym lub odpłatnie, opowiadających pierdoły o ruskich onucach.
 
 
#18 a ten dalej o szkodliwych terapiach genowychPaolo Borsellino 2021-11-13 14:07
naprawdę to już nudne jest, portale factchekingowe, czyli sprawdzające i prostujące bzdury już wielokrotnie o tym pisały.

Nie wymagam wiele, ale przestań się chłopie kompromitować

demagog.org.pl/.../...
 
 
#19 Będę się kompromitował kiedy zechcęWuk 2021-11-13 18:37
Demagog jest w sam raz dla taplających się w kłamstwie jak świnia w błocie szatańskich pomiotów.
 
 
#20 Dzisiaj dostałem ofertę ubezpieczenia grupowego.Wuk 2021-11-16 09:49
Mamy straszną "pandemię" ale ceny ubezpieczeń - uwzględniając inflację - są takie same jak przed "pandemią". Rynek ubezpieczeń to matematyka. Gdyby śmiertelność wzrosła ceny ubezpieczeń też musiałyby wzrosnąć.
I kto tu się kompromituje?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.