Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2021 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

ZUS przypomina o e-wizytach

Małgorzata Korba   
czwartek, 04 listopada 2021 05:00

ZUS informacjaZamiast odwiedzać ZUS osobiście, spotkaj się z urzędnikiem przez internet. Gdy rośnie liczba zakażeń koronawirusem w regionie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że klienci mogą korzystać z e-wizyt. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu.

Emerytury, renty, zasiłki, ubezpieczenia, obsługa firm – o tym wszystkim można porozmawiać z pracownikiem ZUS bez odwiedzania instytucji. E-wizyta to wideorozmowa przez internet. W województwie lubelskim skorzystało z niej dotychczas 3,8 tys. klientów. – Na e-wizytę można umówić się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego zachęcamy, żeby korzystać właśnie z takiej formy kontaktu z nami. Jest szybko, wygodnie, nie trzeba wychodzić z domu – mówi naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w biłgorajskim ZUS Anna Pietras-Okoń.

Podczas e-wizyty klient rozmawia z pracownikiem swojego oddziału ZUS. Żeby skorzystać z wideorozmowy, należy umówić wizytę przez kalendarz na stronie www.zus.pl/e-wizyta, wybierając dogodny dla siebie termin i temat spotkania. Klient otrzymuje wtedy na adres e-mail link do rozmowy, który należy włączyć o zarezerwowanej godzinie. – Jeśli klient potrzebuje wsparcia kogoś bliskiego, lepiej zorientowanego w obsłudze elektronicznych nowinek, może odbyć wideorozmowę w towarzystwie zaufanej osoby. Wystarczy, że poda przy rezerwacji dane tej osoby – wyjaśnia naczelniczka. Nawet seniorzy radzą sobie z elektronicznymi usługami coraz lepiej. Wśród zrealizowanych e-wizyt niemal jedna trzecia dotyczyła emerytur i rent. E-wizyta jest dostępna także w języku migowym.

Jeżeli sprawa wymaga złożenia wniosku, można go przesłać przez internet za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Konto w portalu ma już prawie 9 mln użytkowników. W przypadku dokumentów papierowych są też inne bezpieczne opcje: wysyłka tradycyjną pocztą lub złożenie dokumentów w nadzorowanej skrzynce przy wejściu do sali obsługi w ZUS.

W czasie pandemii rozmowa twarzą w twarz z urzędnikiem powinna być ostatecznością. W placówkach Zakładu obowiązują obostrzenia sanitarne, dlatego w salach obsługi może przebywać jednocześnie ograniczona liczba osób. – Jeśli osobista wizyta jest naprawdę niezbędna, warto umówić się na konkretną godzinę: telefonicznie lub przez PUE ZUS – podpowiada Pietras-Okoń. W placówkach Oddziału ZUS w Biłgoraju spotkanie można zarezerwować na konkretną godzinę pod numerem 515 374 368, a w jednostkach Oddziału ZUS w Lublinie pod numerem 81 535 75 26.

 

Komentarze  

 
#1 W czasie pandemii rozmowa twarzą w twarz z urzędnikiem powinna być ostatecznością.Wuk 2021-11-12 12:32
Niezły kawał. Co to znaczy twarzą w twarz, gdy z ZUS-u wyrzucają za brak maski? Musicie wymyślić nowy język dla tej waszej nowej normalności z piekła rodem.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.