Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 stycznia 2022 imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dla żartów poinformował o pożarze domu

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 28 września 2021 05:00

Zrobił sobie żartyW niedzielę 26 września br. około godziny 21:30 dyżurny radzyńskiej Policji otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zgłoszeniu wybuchu pożaru w zamieszkanym budynku w miejscowości Jurki, gmina Kąkolewnica.

Zgłoszenie przekazane zostało również Straży Pożarnej, która niezwłocznie skierowała na miejsce cztery zastępy. Na miejsce skierowana została również karetka pogotowia oraz patrol Policji. Po przybyciu służb pod wskazany adres okazało się, że zgłoszenie było fałszywe, w związku z czym policjanci podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy niepotrzebnego alarmu.

Okazało się, że zgłaszający pożar 25-latek w trakcie spożywania alkoholu z bratankiem, dla żartów powiadomił służby o zaistniałym pożarze. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wprowadzenie w błąd i spowodowanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sprawca może być także pociągnięty do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych.

 

Komentarze  

 
#1 Nie może być pociągniętyemeryt 2021-09-28 07:45
....ale już w następnym dniu powinien być obciążony wszystkimi kosztami związanymi z przyjazdem służb ratowniczych, łącznie ze stosowną karą.
Publikacja finału tej sprawy może ostudziła by innych od powielania tego niegodziwego zachowania.
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2021-09-29 05:36
Cytuję : "...dla żartów powiadomił służby o zaistniałym pożarze." Jeśli o zaistniałym, to żartować nie wypada, trzeba gasić...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.