Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 stycznia 2022 imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Czy wszywka alkoholowa to cudowny lek na uzależnienie od alkoholu?

Artykuł partnera   
piątek, 24 września 2021 05:00

Czy wszywka alkoholowa to cudowny lek na uzależnienie od alkoholu?Walka z uzależnieniem od alkoholu nie jest ani łatwa, ani przyjemna.

Przez długi czas wszywka alkoholowa uchodziła za metodę, która umożliwia bezproblemowe osiągnięcie abstynencji. Czy rzeczywiście przyczynia się ona do całkowitego wyleczenia choroby alkoholowej? Niezupełnie! Nie oznacza to jednak, że jest całkowicie nieprzydatna. Umiejętnie wykorzystana, wszywka alkoholowa jest ogromnym wsparciem w początkowych etapach terapii. Dowiedz się więcej o działaniu i wykorzystaniu tej metody!

Na czym polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa wykorzystuje właściwości esperalu. Lek ten hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej – enzymu odpowiadającego za rozkład szkodliwego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego. Wszywka powoduje, że nawet niewielka ilość spożytego etanolu powoduje gwałtowne nagromadzenie aldehydu octowego, co powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak:

 • zaczerwienienie twarzy;

 • nadmierna potliwość;

 • niepokój i lęk;

 • ból i zawroty głowy;

 • nudności i wymioty;

 • duszność;

 • skoki ciśnienia tętniczego.

Wszywka alkoholowa należy do metod awersyjnych. Nie leczy alkoholizmu, ale zniechęca chorą osobę do jego spożycie, poprzez wytworzenie lęku przed złym samopoczuciem. Przyjmuje się, że najlepsze efekty chory może osiągnąć poprzez połączenie działania wszywki alkoholowej z profesjonalną terapią uzależnień.

Czy wszywka alkoholowa to cudowny lek na uzależnienie od alkoholu?

Przeciwwskazania do implantacji wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa może być naprawdę skutecznym wsparciem walki z uzależnieniem. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może skorzystać z tej metody. Wszycie esperalu nie jest wskazane w przypadku:

 • nadwrażliwości na substancję aktywną wszywki;

 • zaburzeń i chorób psychicznych z próbami samobójczymi w przeszłości;

 • niewyrównanego nadciśnienia tętniczego;

 • stanu po zawale serca;

 • choroby niedokrwiennej serca;

 • niewydolności krążenia obwodowego.

Implantacja wszywki jest również niemożliwa w przypadku, gdy chora osoba jest pod wpływem alkoholu bądź spożywała go w ciągu ostatnich dwóch dób. Ponadto, przed zabiegiem wielu specjalistów poleca odtrucie alkoholowe, które wypłucze z organizmu resztki szkodliwych metabolitów alkoholu, a ponadto przyspieszy regenerację całego organizmu. Co więcej, u osób, które pozostawały w długotrwałym ciągu alkoholowym, odtrucie alkoholowe zapobiegnie wystąpieniu syndromu odstawiennego.

KacDoktor – specjaliści od redukcji szkód zdrowotnych wywołanych przez alkohol

Szukasz profesjonalnej pomocy w walce z uzależnieniem? KacDoktor to warszawska firma, która specjalizuje się w wykonywaniu odtrucia alkoholowego i wszywaniu esperalu. Pracujący tam lekarze i ratownicy medyczni mają ogromną wiedzę i doświadczenie, dzięki czemu wszystkie wykonywane przez nich zabiegi są w pełni bezpieczne i komfortowe dla pacjentów. Z usług KacDoktora możesz skorzystać w nowoczesnym gabinecie, ale także w zaciszu własnego domu.

Wystarczy, że skontaktujesz się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w ciągu 45 minut. Nie musisz przy tym martwić się o niewygodne pytania czy wścibskie spojrzenia, ponieważ pracownicy KacDoktora zadbają o pełną dyskrecję. Warto także wspomnieć, że usługi odtrucia alkoholowego są dostępne całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Wyrównaj swoją walkę z uzależnieniem! Zdecyduj się na wszywkę alkoholową i ułatwij sobie utrzymanie trzeźwości!