Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 11 sierpnia 2022 imieniny: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Agrounia zapowiada blokadę dziewiętnastki

Mariusz Szczygieł   
piątek, 20 sierpnia 2021 06:00

Agrounia zapowiada blokadęMichał Kołodziejczak, lider Agrounii zapowiedział blokady kilkunastu dróg w całej Polsce.

Kołodziejczak poinformował o tym na konferencji prasowej, zwołanej w środę przed sejmem, po całodobowym proteście rolników w woj. warmińsko-mazurskim. - W przyszłym tygodniu, we wtorek i środę, odbędzie się kilkanaście takich blokad w całym kraju - zapowiedział.

Na liście blokad znalazło się także nasze miasto. We wtorek na 48 godzin może zostać zablokowana droga krajowa nr 19. Planowane rozpoczęcie blokady to godzina 8.oo. Oprócz Radzynia w naszym województwie rolników będzie można także spotkać na drodze krajowej nr 76 w Wólce Zastawskiej.

Jeśli w przyszłym tygodniu wybieracie się na urlop, zerknijcie na listę poniżej.

Oto pozostałe lokalizacje, gdzie w we wtorek i środę można spodziewać się blokad zorgranizowanych przez rolników:

  • województwo kujawsko-pomorskie - droga krajowa nr 5;
  • województwo małopolskie - droga krajowa nr 79 (Wawrzeńczyce) + plan na kolejne dwie blokady (bez wskazanych miejsc);
  • województwo wielkopolskie - droga krajowa nr 11 (nowe miasto nad Wartą i Ostrów Wielkopolski);
  • województwo mazowieckie - Kozietuły;
  • województwo podkarpackie - droga krajowa nr 79 (Rzeszów);
  • województwo łódzkie - droga krajowa nr 12 (okolice Srocka); 
  • województwo warmińsko-mazurskie - droga krajowa nr 15 (okolice Sampławy i Lubawy)

Rolnicy domagają się rozmów dwustronnych z rządem. 

- Trzeba skończyć z fikcją, że PiS reprezentuje wieś. Polska wieś nie jest ich zapleczem. Premier jak turysta jeździ po kraju i odwiedza kolejne gospodarstwa, a rolnicy szukają stryczka. Na drodze stoją rolnicy, którzy przez 60 dni nie mogą w normalny sposób sprzedać swoich świń. Potężna epidemia ASF dziesiątkuje gospodarstwa, będące ważnym elementem łańcucha produkcji żywności. Dziś wielu rolników jest tak załamanych, że nie wierzy, że rząd może cokolwiek dobrego zrobić  - mówił na konferencji Kołodziejczak.

 

Komentarze  

 
#1 Brawo agrounia, brawo KołodziejczykKraków 2021-08-20 17:52
Przy biuru z PiSem nic nie uzyskacie. Tylko strajki na dużą skalę są dla PiSu argumentem jaki może na nich zadziałać. Nowa partia Kołodziejczyka zabierze wyborców kaczorowi a to najważniejsze przy kolejnych wyborach
 
 
#2 RE: Agrounia zapowiada blokadę dziewiętnastkikinga75 2021-08-20 19:00
Za Hitlera tak nawet nie było aby polski chłop nie mógł wyhodować dla siebie świnki
 
 
#3 Kolejny zbawicielzimny 2021-08-20 19:31
przez nasz region ASF już się przetoczyła, może będą nawroty, nie wiem. Dostaliście od państwa zapomogi, przetrwaliście. Nie znam pracowitego rolnika który w czasie żniw lata z jednego końca w dugi pozując na zbawcę polskiego rolnictwa. Gdzie byłeś jak sprzedawano przemysł spożywczy, gdzie byłeś jak każdy lokalny kacyk ściągał lidle i biedronki i inne badziewie. Teraz marzy ci się skup interwencyjny lub kontraktacja. To odbuduj to co z rąk wypuszczono. Jaki rząd ma teraz wpływ na duński Sokołów lub na każdy inny sprzedany zakład. Duńczyk ma nadwyżkę produkcji to sobie rozładuje przez taki Sokołów. Rząd zacznie coś odbudowywać, zaraz włączy się ukochana unia, gdzie ślepo parłeś dla dopłat które i tak nigdy nie osiągną poziomu zachodniego. A unii uprzejmie doniosą Ci, którzy cię w te kłopoty wsadzili wyprzedając wszystko w pień.
 
 
#4 a w którym dokładnie miejscu ma być zablokowana ta 19??agagr 2021-08-20 20:40
a w którym dokładnie miejscu ma być zablokowana ta 19??????
 
 
#5 strajki?waluś 2021-08-20 20:45
strajkują że świnie tanie a kolejne smrody po wsiach budują . kto to ma kupować ?kto powie temu szaleństwu dość ?dlaczego banki te chlewnie kredytują ? nie może być tak by garstka świniarzy zakłócała niewinnym ludziom życie. kto to inspiruje ?
 
 
#6 Zetor 7745 Turbo 85KMP.K. 2021-08-20 22:20
będę!
 
 
#7 Do Zimnegoemeryt 2021-08-21 08:28
Dziękuje za słowa rozsądku. Jednak one nie trafią do Kołodziejczyka, Krakowa, czy innych, którym prawdziwe dobro rolnictwa jest nie znane. Im tylko przyświeca zaślepiona walka z PIS.
 
 
#8 do Zimnegopaznokieć 2021-08-21 11:02
Tu o pomocy, dopłatach itp. Pięknie to wygląda w TVP
 
 
#9 RE: Agrounia zapowiada blokadę dziewiętnastkikinga75 2021-08-21 12:32
Chciałam skomentować w sprawie suplementacji ale nie mogłam. Rozumiem. Cenzura koszerna.

Ta suplementacja to ukryta szczepionka
 
 
#10 Agro*ujniaMFA 2021-08-23 08:38
Nie dość ze większość z Was głosowała na PiS to jeszcze wk*** ludzi blokując drogi.
Robiąc tak pokazujecie że jesteście wiśniakami a nie rolnikami.
 
 
#11 RE: Agrounia zapowiada blokadę dziewiętnastkiadrianboss11 2021-08-24 07:46
ja na PO by zagłosowali to nie mieliby lepiej. Oni jak górnicy tylko rozwiązania doraźne oby wypchać sobie kieszeń na chwile, jak się skończy to znowu będą blokować. Jeb*ć ten cały PO/PIS i PSL. Komuniści i postkomuniśći wreszcie muszą odejść ze stanowiisk publicznych tak jak w Czechach w latach 90-tych.
 
 
#12 czy tej hołotyaeiouyąę 2021-08-26 11:59
nie da się pognać spod Radzynia..?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.