Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 czerwca 2021 imieniny: Bazylego, Waleriana
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Dziś Międzynarodowy Dzień Archiwów

Joanna Kowalik-Bylicka   
środa, 09 czerwca 2021 06:00

ArchiwumArchiwum Państwowe w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim serdecznie zaprasza do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W dniach od 9 do 15 czerwca zapraszamy na wspólny spacer ulicami miasta. Mamy nadzieję, że przygotowana VI edycja cyklu „Zwiedzamy Radzyń z dokumentem” będzie okazją do poznania historii miasta, to jak zmieniała się jego przestrzeń i zabudowa. Tak, jak w poprzednich latach przewodnikami będą dokumenty przechowywane w zasobach archiwów.

Zainteresowanych prosimy o kontakt w celu ustalenia godziny  (tel. 83 352-00-70).

Radzyńskie Archiwum poleca również przygotowaną z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów wystawę online pt. „Archiwalny przewodnik po regionie. Miejsca pamięci”.


Celem wystawy jest przybliżenie miejsc pamięci na terenie dawnego województwa bialskopodlaskiego, w tym powiatu bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Wystawa dostępna będzie od 11 czerwca 2021 r. na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Lublinie www.lublin.ap.gov.pl.

Szczegółowy program imprez przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Lublinie oraz jego Oddziały w Chełmie, Kraśniku i oczywiście w Radzyniu Podlaskim dostępny jest na stronie lublin.ap.gov.pl

http://lublin.ap.gov.pl/program-miedzynarodowego-dnia-archiwow-2021/

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.