Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 marca 2021 imieniny: Eugeniusza, Kazimierza, Łucji

W Radzyniu działa wypożyczalnia sprzętu dla niepełnosprawnych

Tomasz Mańko   
poniedziałek, 22 lutego 2021 06:00

Wózek inwalidzkiInformujemy, że przy Zborze Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej „Nowe Jeruzalem” w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu dla osób niepełnosprawnych.

Sprzęt znajdujący się w wypożyczalni w postaci: wózków inwalidzkich, kul, chodzików, balkoników, lasek, toreb na wózki inwalidzkie, kocy i poduszek do siedzenia jest udostępniany nieodpłatnie osobom niepełnosprawnym oraz potrzebującym. Sprzęt jest pozyskany z fundacji Pani Joni Eareckson Tada „Joni and Friends International Disability Center” z USA i jest rozdawany osobom indywidualnym oraz instytucjom w ramach realizowanego projektu „Wózki dla Polski”.

Zbór „Nowe Jeruzalem” od szeregu lat jest zaangażowany w pomoc osobom niepełnosprawnym. W trakcie dotychczasowych akcji przekazano sprzęt dla kilkuset osób indywidualnych z terenu powiatu radzyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, bialskiego, świdnickiego, łosickiego oraz na rzecz szpitali, domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych. Akcje rozdawania sprzętu były przeprowadzane we współpracy z kościołami, władzami samorządowymi, centrami pomocy społecznej, ośrodkami pomocy społecznej. 

Informacje o działalności wypożyczalni i warunkach uzyskania sprzętu można uzyskać na stronie internetowej lub dzwoniąc pod nr tel. 601 959 451.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.