Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 kwietnia 2021 imieniny: Julianny, Waleriana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Miasto podzieliło środki na sport i kulturę

Mariusz Szczygieł   
środa, 27 stycznia 2021 07:00

Dotacje podzieloneWszystkie 17 ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i 9 na 10 ofert upowszechniających kulturę i sztukę otrzymało dofinansowanie Miasta na 2021 r.

Organizacje i stowarzyszenia zajmujące się krzewieniem sportu wnioskowały o blisko 500 tysięcy zł dotacji - otrzymały 295 tysięcy. Najwięcej pieniędzy z miejskiej kasy zostanie przelane na konto radzyńskich Orląt. Na organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci (135 tysięcy) i upowszechnianie imprez sportowo - rekreacyjnych (75 tysięcy) otrzymają łącznie 210 tysięcy złotych.

Po 6 tysięcy złotych otrzymają KS "Młodzieżówka" na prowadzenie drużyny piłkarskiej w 2021 r. oraz Radzyńskie Sportowe Centrum "Taekwon-Do" na całoroczne szkolenie zawodników.

5 tysięcy złotych wpłynie na ruchunki bankowe Stowarzyszenia Jeździeckiego "Horsefly Team" na całoroczne szkolenie zawodniczki, MULKS "Technik-Orion" - Delfinek 2021 - szkolenie 30 zawodników i Szczepu Harcerskiego w Radzyniu Podlaskim - biwaki, wycieczki, zloty, rajdy, warsztaty

Stowarzyszenie LODOŁAMACZE na organizację Mistrzostw w Podciąganiu na Drążku dostali z Miasta 4 tysiące zł, a na drugi zgłoszony projekt "Mikołajki z Lodołamaczami" 1 tysiąc zł. Również MULKS "Technik-Orion" wnioskował o dotację w drugim projekcie - programie szkoleniowym "Zostań Samurajem", na który otrzyma 3 tysiące zł. Tyle samo pieniędzy wpłynie na konto Klubu Karate Kyokushin "Raptor" na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. 

Po 2,5 tysiąca złotych popłynie do Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego - organizacja turniejów, Stowarzyszenia "Sportowy Radzyń" - Cztery Pory Roku i Koła PZW "Amur" na upowszechnianie kultury fizycznej, sportu, turystyki i krajoznawstwa

Stowarzyszenie Inicjatyw Lotniczych organizację Modelarskiego Pikniku Lotniczego zasili z miejskiego budżetu 1,5 tysiąca zł, a po równym tysiącu otrzymają: - Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów "Kormoran" na wyjazd do Dźwirzyna dla 48 osób i Klub Seniora "Radzyńskie Wrzosy" na wyjazd do Włodawy, Chełma i Lublina.

O dużo niższą kwotę dotacji złożyły wniosek organizacje zajmujące się kulturą, sztuką i ochroną dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Chciały dostać 44 tysiące - otrzymają 24.

Po 5 tysięcy wpłynie na konta Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego na organizację Dni Karola Lipińskiego oraz Stowarzyszenia "Melodia-Art" na warsztaty orkiestry akordeonowej w Ustroniach Morskich. Wnioskowały o 3 tysiące złotych i tyle dostaną: Stowarzyszenie Klubu Seniora "Radzyńskie Wrzosy" na Dzień Seniora dla 150 osób i Radzyńskie Stowarzyszenie "Podróżnik" na wydanie albumu z iskrypcjami wyrytymi na ścianach dawnego aresztu Gestapo i UB.

Do Dnia Seniora organizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów "KORMORAN" Miasto dołoży w tym roku 2 tysiące złotych. Po 1,5 złotych otrzymają: Stowarzyszenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Dzień Seniora w Zbulitowie, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO na organizację IV Młodzieżowego Rajdu Rowerowego Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej Powiatu Radzyńskiego oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "LIBRA" na wydanie 19 tomu Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego.

Radzyńskie Towarzystwo Regionalne na konkurs wiedzy o Radzyniu i Powiecie Radzyńskim otrzyma 1 tysiąc złotych.

Jako jedyne miejskiego dofinansowania nie dostało Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne "NDM" z Nowego Dworu Mazowieckiego. Za 900 zł chciało przeprowadzić zdalne warsztaty modelarskie dziedzictwa architektonicznego. Pomysł nie spotkał się jednak z aprobatą komisji konkursowej.

 

Komentarze  

 
#1 Orletastadionowy 2021-01-31 06:40
Czas na modernizacje stadionu miejskiego!!!Zadaszoną główną trybune oraz sztuczne boisko treningowe!!!
 
 
#2 do stadionowegozenek44 2021-01-31 12:10
Modernizacja stadionu będzie po wyborze nowego burmistrza , obecny ma inne priorytety,m.in. utrzymanie pustego pałacu i mydlenie oczu wyborcom.
 
 
#3 sradionOstryZenek 2021-01-31 13:15
Czas zaorac stadion miejski i postawic cos co zacznie generowac dochod dla miasta a nie straty.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.