Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 marca 2021 imieniny: Eugeniusza, Kazimierza, Łucji

Pomóżmy dzieciakom z "8 Koloru Tęczy" spłacić odebraną dotację

Jakub Jakubowski   
wtorek, 19 stycznia 2021 06:00

8 Kolor Tęczy15 dni. Tyle czasu dostali członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” na zwrot dotacji, którą w 2020 roku otrzymali od Powiatu Radzyńskiego.

Pieniądze wydali w umownym czasie i na wyznaczony cel, ale pomylili rachunki bankowe i zamiast z pieniędzy dotacyjnych, faktury opłacili ze środków przeznaczonych na czynsz. W toku kontroli darczyńca – czyli Powiat Radzyński nie uznał prawidłowości wydatkowania środków i zażądał ich zwrotu.

Wezwanie do zapłaty wystawiono 11 stycznia, więc czasu na zdobycie pieniędzy i zwrot dotacji nie zostało dużo. Termin mija 26 stycznia.

Zwrot dotacji ze skromnych, posiadanych środków, zagrozi płynności działania „Ósmego Koloru Tęczy” w 2021 roku. Aby pomóc dzieciakom z ulicy Parkowej założylismy zbiórkę i wspólnie spróbujemy zgromadzić niezbędne środki.

Pomóżmy im zebrać te pieniądze! Dorzućmy piątaka dla niepełnosprawnych! Razem bez kłopotu damy radę. Mamy tydzień!

Sfinansujemy Andrzejowi logopedę, Piotrusiowi i Fabianowi pomoc w autyzmie, a Weronice, Krzyśkowi, Maćkowi, Agnieszcze i innym niepełnosprawnym rehabilitację i inną terapeutyczną pomoc.

A może i Starosta Radzyński się dołączy?

Więcej o stowarzyszeniu i zaistniałej sytuacji w filmie:

 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/y76k7j

 

 

 

Komentarze  

 
#1 szokP.K. 2021-01-19 08:56
hieny z urzędu miasta premie sobie dają, a dzieciakom odbierają!!!
 
 
#2 dziecijanek5005 2021-01-19 09:14
Niech starosta odda swoją nagrodę za 2020 rok . Zarabia dużo.
 
 
#3 kzeus 2021-01-19 18:26
a jakby radni powiatowi mogli by dać po 100 zł, o ile nie nadszarpnęło by ich to budżetu. pieniądze zarobione w powiecie, wróciłby z powrotem na konto powiatu
 
 
#4 RE: Pomóżmy dzieciakom z "8 Koloru Tęczy" spłacić odebraną dotacjępioter 2021-01-20 12:37
No to teraz mnie trochę poniesie. Jakubowski ty mnie natychmiast sporządź pismo w którym domagasz się o ujawnienie wszystkich dotacji z okresu pięciu lat. Jeżeli rzeczywiście stowarzyszenie kierowane przez mazurka nie ma prawa wystawiać żadnych faktur ani zarabiać na komercji czyli w tym przypadku sprzedażą reklam masz mnie przedłożyć następne pismo w którym domagasz się zwrotu wszystkich dotacji dla stowarzyszenia mazurka z w/w okresu. O to może się ten listopad czy tam styczeń starać a nie o odwołanie mazurka.
 
 
#5 do pioterJakub Jakubowski 2021-01-22 15:44
Panie Pioter, a mógłby Pan to napisać w innym tonie, albo jakimś prywatnym kanałem? Pomysły może i nie głupie, ale styl nawiązania tej współpracy - fatalny.
 
 
#6 W dążeniu do prawdyczarna12 2021-01-23 10:41
Proszę o usunięcie zdjęcia i zamieszczenie sprostowania, ponieważ grupa osób na tym zdjęciu nie należy do tego stowarzyszenia i nie wyrażała zgody na publikację własnego wizerunku pod tym artykułem. Uważam, że uczciwe byłoby aby osoby odpowiedzialne za finanse wyjaśniły to między sobą i zainteresowanymi stronami, a nie robiły z tego medialna sensację, stawiając się w roli ofiary i wykorzystując przy tym nic nie świadomych członków.
 
 
#7 do czarna 12Jakub Jakubowski 2021-01-23 14:02
Dziękuję za zwrócenie uwagi. Zdjęcie otrzymałem ze zbiorów stowarzyszenia wraz ze zgodą na jego wykorzystanie. Kiedy było ono robione, osoby uwiecznione były członkami stowarzyszenia i korzystały z jego pomocy. Zgodnie z Pani prośbą wymieniamy zdjęcie na inne. Dziękuję też za opinię co do metody postępowania w tej sprawie. Pozwolę sobie jednak działać w obrany - i w mojej opinii najlepszy - sposób. A sprawy byłych członków stowarzyszenia zostawmy proszę na inny czas. Proszę też o indywidualny kontakt jeśli ta sprawa wymaga dalszych działań, lub jeśli potrzebna jest jakaś pomoc.
 
 
#8 do czarna12beata 2021-01-25 09:05
Hmmm, nie była w Stowarzyszeniu, ale korzystała z jego ofert i teraz ma foch, że jej zdjęcie się pokazało w sieci... Co, wstydzi się, że składki nie płaci a korzysta? A może by tak pomóc pani prezes w zdobyciu kasy na opłaty lub w napisaniu jakiegoś projektu ;-) Kamieniem łatwo rzucić, ale pomoc ten kamień nieść.... To już zbyt ciężko.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.