Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 lutego 2021 imieniny: Aleksandra, Mirosława * 1927 - Ustanowienie "Mazurka Dąbrowskiego" hymnem państwowym

Możesz bezpłatnie otrzymać kompostownik. Złóż wniosek

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 15 grudnia 2020 06:00

KompostownikMiasto nadal prowadzi nabór wniosków o użyczenie kompostowników.

Właściciele domów jednorodzinnych mogą złożyć w tej sprawie wniosek do Urzędu Miasta i bezpłatnie otrzymać termokompostowniki pojemności 400 lub 700 l.

Wniosek znajdziecie >>tutaj<<.

Jak czytamy na stronie Miasta - Zakup kompostowników, a także nieodpłatne ich przekazanie to wyjście naprzeciw trudnemu zadaniu zagospodarowania bioodpadów, zmniejszeniu ich ilości oraz ponoszonych kosztów przez Miasto Radzyń. Wierzymy, że prowadzenie odpowiedzialnej gospodarki odpadów w obiegu zamkniętym tzw. GOZ spowoduje zwiększenie świadomości mieszkańców o ekologii, odpowiedzialności za odpady, pokaże jak wiele można zyskać poprzez kompostowanie bioodpadów, jak wykorzystać nawóz, jak być bliżej natury i móc czerpać z niej to co najlepsze, każdego dnia.

Na zakup 200 kompostowników Miasto pozyskało ze środków WFOŚiGW w Lublinie dofinansowanie w kwocie ponad 54 000 zł.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Możesz bezpłatnie otrzymać kompostownik. Złóż wniosekfalconetti 2020-12-16 20:32
W ubiegłym roku złożyłem wniosek i kompostownika nie otrzymałem . Teraz co , ponownie mam zabiegać o to samo . Przecież urząd ma niezrealizowane wnioski z tamtego roku .Zróbcie coś raz porządnie , a nie tylko pozory .
 
 
#2 kompostownikigloster87 2020-12-16 22:23
dokładnie. ponad rok i ZERO odzewu. Po co nowe wnioski,skoro zeszłoroczne są jeszcze nie rozpatrzone?!
 
 
#3 Możesz bezpłatnie otrzymać kompostownik. Złóż wniosekPiotr Tarnowski 2020-12-17 13:30
Poproszę o kontakt z Urzędem Miasta pod nr (83) 351 24 67. Sprawdzę, czy został złożony wniosek. Jeśli tak, będzie Pan mógł podpisać umowę użyczenia i w najbliższy wtorek odebrać kompostownik.

W tej sytuacji nie ma potrzeby powtórnego składania wniosku. Możliwość składania wniosków dotyczy mieszkańców, którzy jeszcze nie skorzystali z "Programu propagowania kompostowania...".

W razie pytań, proszę o kontakt.

Piotr Tarnowski- Inspektor WZM Urzędu Miasta Radzyń Podlaski
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.