Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 maja 2021 imieniny: Andrzeja, Jędrzeja

Czy jutro będzie "rynek"?

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 24 listopada 2020 07:00

Radzyński targ znowu otwartyBędzie.

Decyzją burmistrza miasta Jerzego Rębka, od środy tj. 25 listopada br. swoje działanie wznawia targowisko miejskie przy ulicy Targowej.

W trakcie zakupów należy stosować rękawiczki jednorazowe oraz zakrywać usta i nos. Obowiązek ten dotyczy także osób sprzedających.
Zgodnie z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego na targowisku należy zachować bezpieczną odległość klient - klient, klient - sprzedawca, sprzedawca - sprzedawca (min. 1,5 metra).

 

Komentarze  

 
#1 RE: Czy jutro będzie "rynek"?Wuk 2020-11-24 09:42
Ludzki Pan z nieludzkiej partii. Co prawda rolnik nie może zjeść wyhodowanej przez siebie świni ale w maseczce, dystansie i rękawiczkach może pozwiedzać sobie targowisko. Kupić już raczej nic ne może, bo ciężko coś kupić zachowując dystans 1,5 metra. Może trzeba mieć ze sobą bosak?

O mały włos rolnik w ogóle niczego nie mógłby hodować (podobno przez kota Naczelnika). Na razie się nie udało ale spokojnie. Mają zostać tylko rządy i korporacje. Żadnego tam prywatnego biznesu i rolnictwa. Rolnicy to w ogóle problem w planie likwidacji gotówki. Żywność to pierwotny pieniądz towarowy (łac. "pecunia" pochodzi od "wół"). Rolnicy mogliby utworzyć rynek niezależny od planowanego systemu. Na to oczywiście nie można pozwolić. Ten postkomunistyczny szaleniec z Żoliborza ma coś jeszcze w zanadrzu, żeby się wykazać przed mocodawcami.
 
 
#2 mnichmnich 2020-11-24 21:55
Witam ja z innej beczki opłata za śmieci rodziny 4 osobowej to 80 zł. Ale BIO każdy właściciel nieruchomości jednorodzinnej w Radzyniu Podlaskim może wystawić maksymalnie do 6 worków o poj. 120 l bioodpadów miesięcznie. Wszystkie dodatkowe worki ponad ograniczenie nie zostaną odebrane przez firmę wywozową. Ponieważ są duże koszty i zostało ograniczenie wprowadzone ze względu na lawinowy wzrost odpadów biodegradowalnych i co za tym idzie kosztów transportu oraz zagospodarowania tychże odpadów. T o może jeszcze trzeba podwyższyć podatki pensje itp.
Ja jako właściciel posesji mówi nie takim ograniczeniom może zaczniemy zjadać nasze BIO - ODPADY . Brak mi słów a poza tym panowie co zabierają śmieci mogą posprzątać jak wysypia z worka na ulicę - trochę przeszkadzają śmieci nie zabrane . Pamiętajcie po tych ulicach też chodzicie . Trochę kultury...
 
 
#3 Chcieliście Unii to macieWuk 2020-11-24 22:14
Ceny śmieci to "wynik zielonej" polityki UE.
 
 
#4 Unia, a może my?zjp 2020-11-25 19:43
Cytat:
Ceny śmieci to "wynik zielonej" polityki UE.
Czyżby? A to Unia zafundowała nam idiotyczną ustawę śmieciową która zakłada, że każdy wytwarza tyle samo odpadów, bo przecież płacimy dokładnie po tyle samo? To Unia zlikwidowała jakąkolwiek konkurencję i zmonopolizowała rynek?
Tam gdzie nie ma konkurencji i wszystkim zarządza urzędnik będą tylko rosnące ceny i coraz gorsza jakość usługi. Żeby się dalej nie rozwodzić nad niedorzecznością obecnego systemu, to aby sytuację uzdrowić wystarczy przywrócić wolny rynek w obszarze odbioru śmieci. Urzędnik nie będzie od sprawdzania kto zapłacił, a będzie miał obowiązek sprawdzenia czy każdy właściciel nieruchomości ma podpisaną umowę na odbiór śmieci. Po drugie aby system szybko zaczął działać konieczne są niestety wysokie kary za wyrzucanie śmieci np. do lasu. Mandat za taki proceder musi być odstraszający. Konkurujące ze sobą firmy śmieciowe szybko doprowadzą do obniżki cen i poprawy świadczonych usług!
 
 
#5 Oczywiście, że przez Unię...Wuk 2020-11-25 20:53
... śmieciami nie zajmuje się rynek tylko ustawa. I będzie tylko coraz gorzej, bo ta polityka ma osiągać nowe cele. Szkoda dyskusji.

www.consilium.europa.eu/.../#
 
 
#6 RE: Czy jutro będzie "rynek"?Radzio 2020-11-25 22:34
Jeżeli ktoś produkuje większą ilość odpadów biodegradowalnych niż średnia, to znaczy że ma dużą działkę, a z tego wynika ze mogły na niej umiejscowić kompostownik i nadmiar kompostowac z korzyścią dla środowiska. :) Pozdrawiam!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.