Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 grudnia 2020 imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Potwierdzono 13 zakażeń

Mariusz Szczygieł   
sobota, 07 listopada 2020 14:30

Mapa zakażeń na 7 listopada 2020 r.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono dzisiaj u 13 osób - najmniej z całego województwa.

Wyzdrowiało 17 chorych.

Z oficjalnych, dostępnych danych wynika, że o godzinie 14 w radzyńskim szpitalu wolne były 3 łóżka obserwacyjne. Zajęte było 38 miejsc na 31 łóżek dla osób z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażeniem koronawirusem (o 7 więcej). 4 pacjentów przebywa na covidowej intensywnej terapii (na 4 miejsca). W szpitalu w Suchowoli zajęte były wszystkie 3 miejsca obserwacyjne (na 3).

Aktualnie w powiecie aktywnych jest 287 przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie wyzdrowiało 366 osoby, 30 osób zmarło.

Poniższa tabela przedstawia dzisiejsze dane, zamieszczone przez lubelski Sanepid na mapce powyżej. W tabeli została dodana jedna kolumna, dotycząca stosunku śmiertelności do wszystkich zakażeń. Wynika z niej niestety, że nasz powiat jest na pierwszym miejscu... Tabelka jest aktywna, można klikać w nagłówki, aby inaczej sortować dane.

 

Komentarze  

 
#21 Są też złe wiadomości dla PIS-wcówWuk 2020-11-08 22:38
Wasz czas dobiega końca. Ratujcie swoje (...) (o duszach szkoda do Was mówić). USA przegra konfrontację z Chinami. Wasz rozpaczliwie jednostronny sojusz z USA wyjdzie nam wszystkim bokiem. Skończymy jako amerykański zderzak, zgodnie z tym co zapowiedział już Obama, jak wizytował nasz nieszczęśliwy kraj i ogłosił wycofanie USA z Europy a Niemcom powierzył "większą odpowiedzialność". Po takim wycofaniu USA potrzebowało przeciwagi i durnia na ochotnika do roli zderzaka, reprezentującego interes USA w Środkowej Europie. Dlatego po tej wizycie trzeba było zainstalować u władzy PIS zamiast rządzącego do tej pory stronnictwa pruskiego (PO). Nowy rząd w Polsce będzie na łasce Niemiec, Chin lub Rosji w zależności od tego jak ukształtuje się sytuacja w Europie. Mane tekel, fares PIS-ie.
 
 
#22 Do wukaeSPe 2020-11-09 10:36
Popieram cię w 100%, tylko wykaż jeszcze trochę więcej odwagi a mniej dyplomacji. Nie wiem, który rząd i w jakim okresie powinien to zrobić, ale w agencji rezerw strategicznych powinny leżeć w pięknych paczuszkach składane szpitale polowe (30 a może nawet 50), 2,3 tysiące respiratorów, kilkanaście tysięcy łóżek, setki ton tlenu w butlach itd. Maski, te specjalistyczne i kombinezony dla ratowników też w odpowiedniej ilości. A u nas, węgiel jest matetiałem strategicznym w rezerwach agencji!!! Każde miasto, a nawet większe wsie, powinny mieć opracowane procedury na wypadek wszelkiego rodzaju klęski żywiołowe,epidemie, stan wojny. U nas natomiast jest radosna twórczość tworzenia prawa po faktach zaistniałych. Tworzenie odrębnej ścieżki prawnej innej dla różnych grup społecznych, a szczególnie strach w oczach rządzących, aby nie naruszyć tematu tabu, jakim jest kościòł, staje się śmieszne.
 
 
#23 Do eSPeWuk 2020-11-09 12:17
Jako wolnościowiec uważam, że powinna być prywatna służba zdrowia. Rząd nie może zrobić skutecznej służby zdrowia bez względu na procedury i plany. Jest to niemożliwe bez konkurencji. A i tak żaden człowiek w Polsce nie jest w stanie wykonać obowiązujących go procedur prawnych. Nigdy nie spotkałem przedsiębiorcy, który wprowadziłby obowiązujące go procedury RODO, BHP, podatkowe, przeciwdziałające praniu brudnych pieniędzy, antyterrorystyczne i inne. Po prostu udajemy, że ich nie ma.

Od rządu wymagam jedynie konsekwencji w słowach. Jak czcimy powstanie, które dla manifestacji przywiązania do wolności naraziło na śmierć cywilnych mieszkańców Warszawy to jest niekonsekwentne odbieranie wszelkiej wolności, żeby uratować wszystkich zagrożonych. Jeżeli udajemy antykomunistów to udawajmy konsekwentnie: nie wprowadzajmy ręcznego zarządzania wszystkim, jak w kołchozie.
 
 
#24 rady WUK-azimny 2020-11-10 19:09
...Jedyne co powinien zrobić rząd, zamiast bezsensownie tracić pieniądze na wybory i tarcze to organizować szpitale (czyli umieralnie dla ciężko chorych). Czyli inteligencja w pigułce zaleca kurację średniowieczną. Jakaś tam część populacji musi umrzeć, jak w średniowieczu, może 1/3 może 1/2, może 2/3. To są rady inteligentnego , jak sam siebie się nazywa, wolnościowca. Ty nie jesteś żadnym wolnościowcem a już na pewno inteligentnym. Jesteś anarchistą. Ale nie namawiam by Cię aresztować bo w swoim mniemaniu zostaniesz jeszcze męczennikiem w imię swojej chorej wolności. Rada jedna, lecz nogi.
 
 
#25 Ty nie jesteś żadnym wolnościowcemWuk 2020-11-11 14:50
Obrażanie mnie w każdym zdaniu zdradza pustkę w głowie i brak argumentów. Skąd masz dane? TV Cię ogłupiła?
Kuracja rządu zabija więcej ludzi niż wirus.
Dane z MZ:
wzrost śmiertelności w ostatnich tygodniach idąc wstecz: 59%, 59%, 33%, 19%, 8%;
udział zgonów na COVID w tym wzroście: 4,2%, 2,4%, 1,9%, 2,2%, 3,1%.
To samo w liczbach bezwzględnych: 4 556, 4 553, 2 537, 1 471, 635;
i zgody covidowe: 311, 193, 107, 47, 33, 20.

Analiza danych: www.youtube.com/.../

Masz jeszcze jakieś głupie uwagi?

Nie takim zbałamuconym totalniakom jak Ty to sądzić.
"Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa". Chyba jesteś z tej zimnej, plugawej warstwy. Powinieneś zapoznać się z poglądami wolnościowymi zanim zaczniesz bredzić o średniowiecznych metodach.
youtube.com/.../...
 
 
#26 Testy PCRWuk 2020-11-11 15:29
Szczegółowe omówienie testów PCR:

multibook.pl/.../11464
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.