Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 października 2020 imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana

Mamy 10 nowych, potwierdzonych zakażeń...

Administrator iledzisiaj.pl   
czwartek, 15 października 2020 11:43

KoronawirusTak jak w całym kraju, tak i u nas zachorowań na COVID-19 jest coraz więcej. Niestety, ale mamy ich dzisiaj aż 10.

Po przeprowadzonych testach zakażenie koronawirusem u mieszkańców naszego powiatu potwierdzono u: 1 kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, 6 kobiet w wieku powyżej 60 lat oraz 3 mężczyzn powyżej 60 roku życia. W większości przypadków nie udało się ustalić sposobu zakażenia.

W Radzyniu mamy 8 aktywnych przypadków, w gminie Radzyń 11, gminie Borki 3, gminie Kąkolewnica 1, gminie Komarówka 6, gminie Ulan 2, gminie Czemierniki 2 i gminie Wohyń 7. W całym powiecie jest ich obecnie 41.

Wczoraj zmarła 1 osoba.

Zmarła kobieta 73-lata. Pochodziła z powiatu radzyńskiego, miała choroby współistniejące. Zmarła w radzyńskim szpitalu.

Łącznie w powiecie zmarło 5 osób, 85 wyzdrowiało.

Przypominamy. Wirus wywołujący COVID-19 jest przenoszony głównie przez kropelki, które wydzielają się, gdy osoba zarażona kaszle, kicha i wydycha powietrze. Kropelki te są zbyt ciężkie, aby unosić się w powietrzu, dlatego szybko opadają na podłogi i powierzchnie.

Do zakażenia poprzez wdychanie wirusa może dojść wtedy, gdy w pobliżu znajduje się osoba chorująca na COVID-19 lub poprzez dotknięcie skażonej powierzchni, a następnie oczu, nosa lub ust.

Chrońcie się, pamiętajcie też o innych. Unikajcie skupisk ludności. Bądźcie cierpliwi i wyrozumiali.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Mamy 10 nowych, potwierdzonych zakażeń...Wuk 2020-10-15 12:47
Bądźcie cierpliwi i wyrozumiali. Czekacie na czipy i szczepionki. Cierpliwości.
Do tego czasu obniżajcie odporność na wszelkie sposoby. Po pierwsze bójcie się cały czas. To znakomicie osłabia organizm. Długotrwały stres skraca życie. Przypominajcie sobie nawzajem, żeby się bać. Ułatwiają to maseczki. Dodatkową korzyścią z maseczek jest społeczna depersonalizacja. Wdychajcie dwutlenek węgla. Nie wchodźcie z domu. Unikajcie spotkań towarzyskich. Internet pozwoli zapomnieć, że kiedyś tego potrzebowaliście. Dajcie z siebie zrobić skupisko "wolnych atomów", czyli jednostek niepowiązanych z niczym żadnymi relacjami z wyjątkiem oczywiście władzy. Władza przecież was kocha i pragnie waszego dobra.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.