Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 października 2020 imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana

Wczoraj 6 osób, dzisiaj kolejne 3

Administrator iledzisiaj.pl   
środa, 14 października 2020 12:00

TestMinisterstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 6526 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To kolejny rekord...

W naszym powiecie wczoraj wirusa potwierdzono u 6 osób: chłopca w wieku do 20 lat, który miał styczność z osobą zakażoną, mężczyzny i kobiety w przedziale wieku 21-40 lat - nie ustalono sposobu narażenia, kobiety i 2 mężczyzn w wieku 41-60 lat - 1 z mężczyzn miał kontakt z przypadkiem potwierdzonym, u pozostałych 2 osób nie ustalono sposobu narażenia.

Dzisiaj wyniki przeprowadzonych testów wykazały 3 nowe zakażenia u: kobiety w wieku 41-60 lat - sposób narażenia nieznany oraz u kobiety i mężczyzny powyżej 60 roku życia - sposób narażenia w trakcie ustalania.

7 wolnych łóżek obserwacyjnych

2 szpitale w naszym powiecie: SPZOZ w Radzyniu i Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli funkcjonują obecnie jako szpitale obserwacyjne I poziomu. Wydzielono w nich izolatki umożliwiające przyjęcie pacjenta z podejrzeniem COVID-19 do czasu otrzymania wyniku badania. Obecnie (14 października br. godz. 8:21) w Radzyniu są 4 wolne łóżka na 11 miejsc ogółem, a w Suchowoli 3 wolne na 3 ogółem.

Reumatologia i wewnętrzny znowu przyjmują pacjentów.

Są też dobre wieści. Wczoraj (13 października br.) Oddział Reumatologiczny oraz Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Pododdziałem Pulmonologicznym wznowiły udzielanie świadczeń zdrowotnych.

Uważajcie na siebie!

 

Komentarze  

 
#1 RE: Wczoraj 6 osób, dzisiaj kolejne 3Wuk 2020-10-14 21:49
COVID powoduje zakrzepicę. To jest wyleczalne na poziomie lekarza rodzinnego. Podajemy chydroksychlorochinę,cheparynę , kortyzol i środki przeciwzapalne.

Natomiast we Włoszech w Bergamo zabito tysiące ludzi podłączając ich pod respiratory. Obecnie we Włoszech respiratorów nie używa się do leczenia COVIDA.
 
 
#2 Do wukradzyński 2020-10-14 22:34
Od kiedy to respirator służy do leczenia coronawirusa? Respirator wspomaga oddychanie kiedy to wirus spowodował spustoszenie w płucach a na samego wirusa stosuje się leczenie objawowe bo nie ma na niego medykamentu i metody leczenia. Stosowanie się do zaleceń zakrywania ust i nosa oraz mycie i dezynfekcja rąk jak na razie jedyna metoda na uniknięcie zakażenia COVID-19. Życzę zdrowia. Pozdrawiam
 
 
#3 RE: Wczoraj 6 osób, dzisiaj kolejne 3Wuk 2020-10-15 08:17
Chydroksychlorochina blokuje namnażanie się wirusa w organizmie. Czy to leczenie objawowe, czy nie to mało istotne. Wirusa zwalcza system immunologiczny.
Respirator wypala płuca dotknięte zakrzepicą. We Włoszech 80% ludzi pod respiratorami umarło przez panikę i oficjalne zalecenia WHO. Jedną z nich był zakaz autopsji. Dopiero po pierwszych "nielegalnych" sekcjach okazało się, że zmarli mieli zakrzepicę płuc a nie śródgąbczaste zapalenie. Sprawa ma zatem charakter kryminalny (podobnie jak u nas, gdzie dalej bredzi się o respiratorach).
WHO szykowała się już 2018 roku, Bank Światowy wtedy uruchomił linie kredytowe. A na początku 2020 roku 50% mieszkańców Lombardii miało przeciwciała.
Człowieka, który o tym mówił, już próbowano zabić.
www.youtube.com/.../
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.